Перейти до основного змісту
На Тернопільщині хочуть звільнити від відповідальності майже сорок бійців, які залишили частини

На Тернопільщині хочуть звільнити від відповідальності майже сорок бійців, які залишили частини

Самовільне залишення частини, звільнення від відповідальності
Шеврон ЗСУ. Фото ілюстративне. Суспільне

Працівники Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони скерували до суду 38 клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців, які самовільно залишили частини.

Про це Суспільному розповів заступник керівника Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Роман Левицький.

За його словами, клопотання стосуються тих, хто самовільно залишив частину вперше:

"21 листопада 2024 року прийняли Закон України "Про внесення змін до глави 12 "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Він передбачає продовження військової служби для тих, хто добровільно залишив військову частину".

Самовільне залишення частини, звільнення від відповідальності
Роман Левицький, заступник керівника Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони. Суспільне Тернопіль

Військовослужбовці мають проінформувати про свій намір повернутися спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління державного бюро розслідувань, органи Національної поліції та військову службу правопорядку:

"Водночас, тим військовослужбовцям, які до першого січня 2025 року добровільно прибудуть до військових формувань, поновлять грошове забезпечення та інші соціальні гарантії".

За словами Романа Левицького, працівники Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони у листопаді зафіксували 25 кримінальних правопорушень щодо військовослужбовців, які самовільно залишили частину.

Цих військовослужбовців можуть ув’язнити щонайменше на 5 років. Щоб уникнути покарання, їм необхідно з’явитися до військової частини до 1 січня 2025 року.

На початок