У Тернополі відбувся всеукраїнський форум "Майбутнє України в руках молоді: національно-патріотичне виховання як основа державотворення".
У ньому взяли участь представники міністерств, закладів освіти і територіальних громад області, громадських організацій. Говорили про вплив російсько-української війни на молодь та про патріотичне виховання.
Головна спеціалістка департаменту шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Тяпка розповіла Суспільному про зміни у викладанні в школах предмета "Захист України".
"Вже розробили й затвердили типові програми для підвищення кваліфікації вчителів. Підготували тренерів, які в Україні будуть навчати педагогів, що викладають "Захист України". Виділили 1,75 мільярдів гривень, щоб оновити програми й підходи до предмета", — сказала Олена Тяпка.
Про залучення ветеранів до викладання предмета "Захист України" розповів заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов. Він долучився до форуму через онлайн-зв’язок:
"Для цього з міністерством оборони напрацювали відповідну програму. Навчання пройшли 116 ветеранів. Вони вже працюють, отримали відповідний державний сертифікат. Маємо позитивні відгуки від громад щодо їхнього залучення".
У заході взяли участь представники громадських організацій. Серед них — заступниця голови Тернопільського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молодіжний націоналістичний конгрес" Світлана Гаврих. Вона розповіла про те, як її організація займається патріотичним вихованням:
"Практикуємо патріотичне виховання молоді шляхом вишкільних таборів, громадсько-політичних акцій. Ми реагуємо на важливі процеси в країні, не стоїмо осторонь".
Під час форуму в Тернопільському коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою організували виставку навчальних зразків зброї та дронів. Зокрема, показали десять зразків сучасних безпілотників, не лише літальних, а й наземних. Також продемонстрували підводні дистанційно керовані апарати, розповів викладач коледжу Віктор.
"Ось один із стандартних прикладів FPV-дрона, до яких зараз найбільша увага, до яких усі звикли. Саме такі варіанти використовують наші військові. Сама платформа, на якій все розташоване, — розробка тернополян. Використовують її для доставки вантажів або для евакуації поранених", — говорить викладач коледжу.
Ініціювала захід Тернопільська обласна військова адміністрація, розповів її голова В’ячеслав Негода:
"Обговорили питання досвіду, який маємо в тих чи інших регіонах і громадах. На основі цього вибудуємо свій план заходів щодо майбутнього військово-патріотичного виховання молоді".