Судитимуть чотирьох офтальмологів з Тернопільщини, через яких, імовірно, пацієнти втратили зір. Йдеться про медиків Чортківської лікарні. Розслідування справи тривало півтора року і тепер її передали до суду. Про це розповів заступник начальника Нацполіції області Андрій Ткачик.
За його словами, йдеться про цьогорічний випадок, коли троє людей повністю втратили зір, ще 15 осліпли на одне око.
Михайлові Мамчур 81 рік. Він повністю втратив зір у лютому минулого року. Це сталося після ін’єкції, яку йому зробили в Чортківській лікарні. Чоловік розповів, що так хотів поліпшити зір, який падав з віком. Після введення препарату – осліп. Чоловік зазначив, що довго лікувався в Тернополі та Одесі. Потім йому видалили очні яблука. Зараз у Михайла протези і перша група інвалідності.
"У мене чи то після Одеси так сталося, були страшні болі були, очі так пекло страшно, лікарі застосовували ті краплі, це неможливо було. Очі просто, як шкаралупа стали, їх треба було промивати постійно, кожних чотири години", — сказав Михайло Мамчур.
Чоловік також розповів, що тепер про нього дбає син Олег.
"Допомога була, як ми ще лікувалися, медзаклад початку допомагав ліками, потім це все зійшло нанівець. Спочатку нами цікавилася, коли ми були в Тернополі, потім Одеса, потім ще довго були в Тернополі, вже як дійшло діло до видалення, то лікарка практично тоді нами не цікавилася", — зазначив син Михайла – Олег.
Окрім Михайла Мамчура, ще 21 пацієнт частково або повністю втратив зір після такої ін’єкції. Марії Бабелюк видалили одне око.
"Я йшла до лікаря і вірила йому, ціна дві тисячі, та й я погодилась. Знала, що люди колють. Я так розумію, що мала на оці фіброз, і мені сказали, що треба колоти. Пробудилась від того, що в оці було помутніння, а потім почав пропадати зір і пекти почало. Подзвонила до лікарки, вона сказала або їхати у Чортків, або випити антибіотик, я випила ті ліки, які мала", — сказала жінка.
За словами Марії Бабелюк, операцію з видалення ока провели за власний кошт в Одесі.
"Після того, як я приїхала з Одеси, моя лікарка дала 10 тисяч гривень, але ясна справа, що ми потратили більше. Ви можете уявити, коли ти стала і нічого не бачиш? Було дуже темно, страшно, операцію дуже важко перенесла, ще як сказали око видалити то був сильний шок. Я не йшла лікуватись до когось на дім, це центральна лікарня, чому таке взагалі сталось, чому не перевіряли, що нам колють?", — зазначила Марія Бабелюк.
Загалом 18 пацієнтів звернулися до поліції. Після півтора року розслідування, справу скерували до суду. Поліцейські підтвердили, що препарат, який вводили людям, був підробленим, розповів заступник начальника Нацполіції області Андрій Ткачик:
"Цей препарат не випускала та фірма, яка є виробником цих ліків. Це доведено всіма експертизами".
За словами начальника Нацполіції області Сергія Зюбаненка, за це судитимуть чотирьох медиків Чортківської міської лікарні. Трьох лікарів-офтальмологів можуть ув’язнити до восьми років. Їх підозрюють у неналежному виконанні професійних обов'язків, а також одержанні неправомірної вигоди. Як повідомив поліцейським один із пацієнтів, імені якого не називають, лікарі брали за введення ін’єкції по дві тисячі гривень.
Завідувачу відділення інкримінують службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає позбавлення волі від двох до п'яти років.
Офтальмологічне відділення, в якому приймали цих пацієнтів — закрите. Але троє офтальмологів продовжують працювати у Чортківській лікарні, ще одна лікарка у декреті. Про це Суспільному повідомила офтальмологиня Ірина Даньчук.
"Ми мусимо далі надавати допомогу пацієнтам. Якщо нас всіх позакривати, а район великий, то хто буде лікувати? Вина ще не доведена? Що скаже в кінці суд, тоді буду дивитися, чи винні лікарі, чи ні. Це моя думка", — зазначила лікарка.
Директор медзакладу Ростислав Шульський давати коментарі відмовився. Сказав, що все розповів слідству.