Тернопільська обласна військова адміністрація представила сьогодні, 17 жовтня, пріоритетні напрямки розвитку області, які планують реалізувати упродовж 2024 року та наступних років. На захід запросили керівників структурних підрозділів ОВА та представників районних, тернопільських і всеукраїнських ЗМІ.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
"Ми в процесі, ми удосконалюємося, ми освоюємо нове. Команда на стадії кристалізації, відбуваються зміни, які ще будуть і є необхідними для того, щоб вона працювала ефективно", — сказав начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода.
На заході йдеться про пріоритетні напрямки роботи в області. Серед них АПК, бізнес, енергетика, медицина, освіта та комунікація з громадами.
"Комунікація і ефективна співпраця з громадами — серед пріоритетів цієї стратегії. Важливо, аби громади не були ізольовані від загального життя області. Ми готові підказувати та допомагати", — сказав В'ячеслав Негода.
"Головне завдання на цьому етапі — сформувати стратегічне бачення розвитку області, який би був дороговказом, попри турбулентність в країні", — сказав перший заступник начальника ОВА Степан Куйбіда.
Серед основних завдань, за його словами, також робота з інвесторами. Для цього створять офіс, який займатиметься супроводом інвестиційних проєктів.
"Бюрократична машина говорить своєю мовою і не завжди простий підприємець може цю мову зрозуміти. Ми ж на себе хочемо взяти цю координуючу роль і перекладати, я би сказав, з мови бюрократії на мову підприємця. Тому в найближчій перспективі очікуйте від нас запуску офісу супроводу інвестицій, який в собі збере керівників дозвільних структур і ми зможемо надавати фахову підтримку для бізнесу", — розповів Степан Куйбіда.
Що практично робитимуть в офісі, він прокоментував так:
"Офіс допомагатиме інвестору з пошуком земельної ділянки чи об'єкта фінансування, далі йтиме складання дорожньої карти процесу. Звісно йдеться і про роботу, спрямовану на дотримання термінів виконання".
На запитання журналістів, чи планують вирішувати ситуацію з Почаївською лаврою, В’ячеслав Негода відповів:
"За Конституцією держава і церква відділені. Ми не мали б права, як орган державної влади, втручатися у діяльність церков. Я з тими, хто стоїть на тому, що треба вирішувати проблему, але не шляхом фізичних заходів, шляхом переконання".
Запитання, як повернути додому жителів області, які під час війни виїхали за кордон, начальник ОВА прокоментував:
"Ми є серед лідерів з областей, з яких в процентному відношенні до кількості населення виїхало чи не найбільше. Наше зараз завдання — ті, хто тут, забезпечити умови для роботи та життя. І створити такі умови, щоб ті, хто повиїжджали, найшвидше повернулися. Звісно, що значна частина з них, якщо буде повертатися, то лише після завершення військових дій".
За словами очільника області, на Тернопільщину через війну переїхало орієнтовно 70 тисяч внутрішньо переміщених українців.
На цій зустрічі В'ячеслав Негода анонсував створення інформаційно-аналітичного порталу Тернопільської області. Представлені пріоритетні напрямки розвитку, за його словами, розмістять на ресурсах обласної військової адміністрації, аби з ними ознайомилися всі охочі:
"Ми очікуємо на діалог, на нові ідеї та доповнення цієї стратегії".