Сьогодні, 16 жовтня, у Тернополі розпочали опалювальний сезон. Середньодобова температура повітря становить нижче 8°С.
Про це повідомив Суспільному начальник виробничо-технічного відділу "Тернопільміськтеплокомуненерго" Михайло Горбань.
За його словами, із 42 котелень та паливних у місті станом на 11 годину запрацювали 34. Школи, дитсадки та лікувальні заклади опалюють з 14 жовтня.
Підготовка до нового опалювального сезону тривала від літа, розповів Михайло Горбань. На це з бюджету міста витратили 10 мільйонів гривень.
"Сюди входили: трубопроводи, запірна арматура, роботи із заміни теплової мережі", — говорить Михайло Горбань.
Усього в Тернополі опалюють 740 житлових будинків. У випадку відключень світла котельні забезпечені генераторами та іншим обладнанням:
"Індивідуальні теплові пункти (ІТП) встановили вже в кожному житловому будинку. Але два роки тому ми виконали роботи зі встановлення перетинок, байпасних ліній. Якщо у разі частого відключення будинків котельня буде мати можливість працювати безперебійно, то приймуть рішення, щоби пустити теплоносій по байпасній лінії від ІТП, щоби житловий будинок отримував теплоносій безпосередньо від котельні, не через ІТП".
Що таке індивідуальні теплові пункти, пояснив голова ОСББ будинків №13 та №17 на вулиці Любомира Гузара Сергій Лупак. Сьогодні він запустив систему опалення у тринадцятому будинку. Чоловік розповів, коли температура повітря на вулиці стає вище 10 градусів, тепловий пункт автоматично вимикається, економлячи таким чином газ.
"Є датчик, який контролює температуру. Якщо надворі потепліло, він має можливість перекрити надходження теплоносія, менше тепловий лічильник намотує. Ще я завжди перевіряю, який тиск перепаду між подачею і "обраткою". У нашому випадку це 3 і 401, це нормально, циркуляція функціонує і проблем нема. Також є лічильник "підпитки" опалення. Якщо лічильник не крутиться, значить система функціонує, якщо він крутився, значить десь в будинку є втрати тепла, можливо, у квартирі, перекритті чи в підвальному приміщенні", — розповів Сергій Лупак.
За словами Сергія Лупака, наявність у багатоквартирному будинку теплового пункту дає можливість економити кошти на опалення. До прикладу, якщо квартира має площу 50 квадратних метрів, то власники приблизно економлять 750 гривень за місяць опалювального періоду.