У Білобожниці на Тернопільщині відкрили та освятили Пантеон Героїв. Тут поховані четверо воїнів. Всього від початку повномасштабного вторгнення Білобожницька громада втратила 28 захисників.
Голова Білобожницької громади Віктор Шепета розповів Суспільному, що облаштування Пантеону обійшлося майже у півтора мільйона гривень. Це гроші громади та благодійників.
"Це було співфінансування: частину грошей вклали працівники комунгоспу, бо затрачали метал, бруківку, щебінь, пісок, пальне. Тобто, з бюджету це 689 тисяч. За інформацією місцевого агропідприємства, роботи, які вони виконали з наданими матеріалами, — це 810 тисяч гривень", — повідомив голова громади.
Благоустрій військових поховань розпочали торік.
"Цьогоріч спільно з родичами загиблих сільська рада й аграрне підприємство вирішили зробити повний благоустрій цієї території, бо там все ще було в радянському стилі. Там навіть партійна стіна була, коло якої колись ховали комуністів, бо їх не несли до церкви. Під сучасний релігійний темат переробили обеліск Другої світової війни. Використали як основу стіну, де нанесена карта України, архангели, хрест, імена героїв. Поклали бруківку, зробили парковку. Довкола є сучасна огорожа з червоного каменю", — сказав Віктор Шепета.
Особисто долучився до облаштування Пантеону Героїв батько загиблого військовослужбовця Андрія Павлюка Василь Павлюк. Його син захищав Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Загинув на Донеччині у листопаді 2022 року під час виконання бойового завдання.
"Я займаюся ковальством. Коли мені запропонували допомогти в облаштуванні місця, де захоронені наші захисники з Білобожницької громади, я відразу погодився. Викував огорожу і металеву арку над входом до Пантеону. Хотілося б, щоб це святе місце завжди нагадувало про подвиг наших хлопців, які поклали свої життя за незалежність України", — розповів Василь Павлюк.
У заході взяли участь рідні загиблих військовослужбовців, бойові побратими та односельці.
Вдова загиблого бійця Олега Барни Ольга Барна подякувала всім за облаштування й освячення Пантеону Героїв.
"Хай це місце пам’яті нагадує кожному про ціну нашого життя, вказує, як ми маємо жити і працювати: з любов’ю до України, жертовно та згуртовано. Жити і працювати, не чекаючи закінчення війни, тут і зараз, бо вона забирає десятки життів кожного дня, але не може забрати нашу віру та наше майбутнє. Жити і працювати так, щоб воїни, які лежать тут, на Пантеоні Героїв, і могили яких вкрили всю нашу землю, там, на небесах, були спокійні, що їхня жертва не була намарною", — зазначила Ольга Барна.