Тернополянка Оксана Чмиленко робить капелюшки з вовни. Дизайн жінка вигадує сама та експериментує з кольорами. В процесі виготовлення головних уборів вона користується будівельним інструментом.
За словами Оксани Чмиленко, техніку виготовлення жіночих капелюшків опанувала не одразу.
"Було кілька невдалих спроб, але характер в мене такий, що мушу досягти того, чого прагну".
Любов до капелюшків перемогла журналістику та філологію – цим вона займалася до декретної відпустки. На зміну фаху жінку надихнув приклад Коко Шанель, яку відомою зробили саме капелюшки.
"Якось зовсім випадково мені наснився цікавий сон. І того ж дня друзі запропонували мені піти на фільм. Це був фільм про Коко Шанель. Із того все й розпочалося", – розповіла Чмиленко.
Її капелюхи з вовни мериносів – ці вівці дають дуже тонке руно.
"Із першого дотику до вовни я відчула якусь дивовижну енергетику".
Дизайнерка винайшла власну технологію виробництва. Вона валяє вовну будівельною теркою. Також використовує дерев'яний масажний валик.
"Валяти вовну шпателем потрібно делікатними рухами. Протирати треба ледь-ледь торкаючись, щоб волокна вовни не роз'їжджалися і не утворювалися б дірочки. Тоді вовна збиватиметься туго і міцно".
Процес створення капелюха тривалий і має кілька етапів. На виготовлення одного головного убору йде понад 16 годин.
Дизайнерка вважає, обираючи капелюшок, можна обрати настрій.
"Широкополі капелюшки краще носити високим дівчатам. Гарно, коли є контраст. Якщо маєте темне волосся, можна приміряти світлий капелюшок холодного відтінку. Капелюшок є довершенням будь-якого стилю. Немає жінки, якій би не пасували капелюшки".
Читати також
- Створює та реставрує кептарі. Михайло Вінтонюк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ.
- Створює дитячі іграшки й декоративні вироби з дерева. Олександр Лісовський. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ.