На Тернопільщині вакцинують лисиць від сказу. З 16 по 20 вересня працівники Держпродспоживслужби, представники громад і мисливці розкидають приманки на території області.
Про це Суспільному розповів начальник відділу протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Василь Яциник.
"Ми проводимо імунізацію лисиць. Розставляємо брикети, в яких є вакцина. Маємо таблички і їх встановлюємо. На 4, 8, 15 день ми перевіряємо, чи приманку лиси з’їли", — каже ветеринар Арсен Музичко.
Чоловік учасник робочої групи, яка розкидає приманки у Великогаївській громаді. Він говорить, брикети з вакциною залишають через кожні 250 метрів.
Розкидав приманки і єгер Тернопільської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Руслан Сосновий.
"Лисицю в день важко побачити, через те, що вона їсть вночі, але по слідах, які є з ночі, то можемо казати, що ці сліди свіжі. Тут є лисиці 100%. Побачити її важко, бо все покрито чагарниками. Ми добули минулого року одну лисицю на контрольний відстріл, то вона мала сказ. Лис не був обшарпаний, це був здоровий самець, нічого не вказувало на те, що він мав сказ".
Начальник відділу протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Василь Яциник каже, що в області мають розкинути 172 435 доз вакцини.
"На території області ми затвердили 6 897, 39 кілометри квадратних площі. Суть вакцинації полягає в тому, що є приманка, тобто вакцина. Лисиця цю вакцину чує за три кілометри, приходить, поїдає її. Вона своїм тиском щелепи прокушує капсулу, яка в середині даної приманки. Ця капсула лопає та проникає у піднебіння та фарбує зуби. Норма лисиць — це 0,5-1 лисиця на тисячу кілометрів, а в нас 2-2,5. Тобто, в нас збільшена норма у три рази".
Вакцини є безпечними для інших тварин. Цього року на Тернопільщині зафіксували 51 випадок сказу у тварин.