Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду

Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду

Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду
. Тернопільська обласна рада

Михайло Головко від "Свободи" став головою Тернопільської обласної ради сьомого скликання. Він був єдиним кандидатом на цю посаду. Про це розповіла голова обласної виборчої комісії Галина Щигельська.

Цю скликала обласна виборча комісія. Розпочалось засідання з оголошення результатів виборів. За словами голови цієї комісії Галини Щигельської, останні 2 депутати зареєструвались сьогодні вранці. Це Марія Чашка від "Свободи". Вона подала заяву на відмову від мандата депутатки міської ради. Ще від цієї ж політичної сили мав зареєструватися Віктор Козоріг, про те він відмовився і замість нього депутатом став Михайло Тимошик. Загалом в облраді є 64 депутати. Присутніми сьогодні були 62, розповіла Галина Щигельська. Каже, найбільше депутатів має "Європейська Солідарність" - 17, а найменше має "Довіра" – 6. Депутати обрали тимчасову президію та лічильну комісію. Перед голосуванням за голову обласної ради Михайло Головко розповів, що планує зробити на цій посаді:

"Тернопільська обласна рада має стати місцем, де будуть враховувати думки всіх її мешканців. Поряд з тим, співпраця з Тернополем стане пріоритетом, адже успіх Тернополя – дасть розвиток всій області. Одним з пріоритетних завдань, які ми можемо вирішити в співпраці з містом – це запуск Тернопільського аеропорту".

Михайла Головка підтримали 38 депутатів, решта 24 депутати не голосували.

Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду
Депутат обласної ради від партії "За майбутнє" Володимир Болєщук. Суспільне Тернопіль

"Михайла Головка я знаю особисто дуже багато років. Це один з найдосвідченіших депутатів. Він пройшов шлях від депутата міської ради, двічі обрався депутатом обласної ради. Патріот, завжди займає проукраїнську позицію. Я вважаю, що це найдостойніша кандидатура, яка сьогодні могла б бути", – каже депутат обласної ради від партії "За майбутнє" Володимир Болєщук.

"Пам’ятаю його ще коли він вперше став депутатом Верховної ради. Він постійно був на трибуні. Він має харизму, любить Україну, має достатньо розуму", – розповів депутат обласної ради від партії "Довіра" Петро Гадз.

Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду
Депутат обласної ради від партії "Довіра" Петро Гадз. Суспільне Тернопіль

Серед тих, хто не голосував – представники "Батьківщини", повідомив депутат від цієї партії Василь Деревляний. Коментувати це рішення він відмовився. Також не голосувала за голову обласної ради "Європейська Солідарність", розповів Степан Барна.

Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду
Степан Барна депутат обласної ради від політичної партії "Європейська солідарність". Суспільне Тернопіль

"Європейська Солідарність" йшла на вибори з дотримання певних ідеологічних норм. Ми принципово заявляли про недопустимість формування коаліції з партією Коломойського "За майбутнє" та "Слугою народу". Сьогодні в обласній раді сформувалася більшість за участі проєктів Коломойського. Тому, участь в такому форматі коаліції ми брати не будемо", – каже Барна.

Також під час сесії обрали двох заступників голови обласної ради. Ними стали Володимир Болєщук від партії "За майбутнє" та Ігор Сопель від "Слуги народу" їх обох підтримали по 38 депутатів. Про це розповів голова лічильної комісії Михайло Тимошик.

Директор Центру суспільних досліджень "ПОЛІС" Ігор Процик каже – 20 осіб були депутатами обласної ради попереднього скликання.

"Коаліція, яка сформувалася, є досить розрізненою в своєму плані. Ми бачимо досить різні й ідеологічно партії, але я би хотів сказати, що напевно переміг прагматизм. Ми бачимо, що політично це певні домовленості, які були ще до місцевих виборів. Ми бачили, що представники деяких політичних партій вже домовлялися про підтримку. Ми розуміємо, що була такі підтримка в міській раді і вона зараз трансформувалася в міській раді. Думаю, що оскільки це приблизно 38 депутатів, тобто навіть за умов, що хтось з депутатів не зможе бути присутнім, я думаю, що вони зможуть отримувати більшість. З іншої сторони, ми говоримо, що обласна рада є більше таким політичним органом і формування певних коаліцій спрямоване на таку політику, яка трансформується чи десь впливає з всеукраїнського рівня на місцевий рівень", – розповів Процик.

Також під час цієї сесії депутати обрали голову бюджетної комісії. Ним став Олег Щиголь від "Довіри".

Михайло Головко народився 3 травня 1983 року в селі Токи Підволочиського району. Був народним депутатом України 7 і 8 скликання, є членом політичної партії "Свобода".

Що відомо

  • Розпочалась перша сесія Тернопільської обласної ради сьомого скликання.
На початок