Національний банк присвятив пам’ятні монети художнику з Тернопільщини

Національний банк присвятив пам’ятні монети художнику з Тернопільщини

Пам'ятна монета, Іван Марчук, НБУ
Пам'ятна монета. НБУ

У Києві в музеї презентували пам’ятні монети "Пльонтанізм", які присвятили техніці живопису художника з Тернопільщини Івана Марчука.

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Для дизайну пам’ятних монет "Пльонтанізм" використали фрагмент картини “Пробудження”, створеної митцем у 1992 році.

"Коли ми задумували цей твір, то хотіли хоч трохи наблизитися до генія митця, а це означало, що і монета, і упаковка мають бути не просто фізичними об’єктами, вони мають розказувати історію", — написав голова НБУ Андрій Пишний.

Пам’ятна монета "Пльонтанізм", Іван Марчук, НБУ
Пам’ятна монета "Пльонтанізм". Національний банк України

"Мотивом дизайну аверсу срібної монети стало коло, що асоціативно нагадує сонце як символ джерела життя, енергії та розвитку. Аверс монети з нейзильберу повторює загальну стилізовану композицію аверсу срібної монети", — йдеться на сайті НБУ.

На реверсі обох монет зображено образ дівчини з блакитно-жовтою стрічкою на голові. Вона стоїть на тлі квітучого безмежжя рідних просторів, символізуючи пробудження України.

Пам’ятна монета "Пльонтанізм", Іван Марчук, НБУ
Пам’ятна монета. Національний банк України

“Все своє життя я шукав свій стиль, не хотів іти звичним шляхом. Прагнув сказати нове слово. Був під забороною у радянські часи. Але постійно творив, не шкодував себе. Бо життя коротке, а мистецтво — вічне. Не бійтеся шукати своє, досліджувати, творіть, мрійте”, — сказав Іван Марчук.

Пам’ятна монета "Пльонтанізм", Іван Марчук, НБУ
Іван Марчук. Національний банк України

Що відомо про Івана Марчука

Іван Марчук — український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка, почесний громадянин Тернополя і Києва, Канева.

Художник створив близько 5000 робіт, відкрив понад 150 монографічних та 50 колективних виставок. Його роботи знаходяться у музеях на п'яти континентах. Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла його до Золотої гільдії (до якої входить 51 художник зі всього світу) та обрала почесним членом наукової ради академії.

В 1997 році Марчук став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 2007 році потрапив до британського списку 100 геніїв сучасності — 72-га позиція.

На початок