Музей на Тернопільщині отримав матеріали для виставки про Голодомор

Музей на Тернопільщині отримав матеріали для виставки про Голодомор

Музей на Тернопільщині отримав матеріали для виставки про Голодомор
. Тернопільська ОДА

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини отримав матеріали для виставки про Голодомор. Це тематичні стенди та книжки. Про це повідомив заступник директора музею з науково-дослідної роботи Сергій Волянюк.

За його словами, виставку під назвою "Хай не згасне свіча пам'яті" планують відкрити у п'ятницю, 27 листопада.

Серед експонатів - багатотомне видання, де зібрана інформація про жертв Голодомору в різних областях України.

"Зібрані дані з Хмельниччини, Вінничини, Одеської, Запорізької та інших областей. "Книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 в Україні" підготовлена Українським інститутом національної пам'яті спільно з місцевими облдержадміністраціями. Зараз ми маємо 18 томів", – каже Волянюк.

Музей на Тернопільщині отримав матеріали для виставки про Голодомор
Музей на Тернопільщині отримав матеріали для виставки про Голодомор. Тернопільська ОДА

Також від інституту до музею надійшло майже два десятки стендів, які розповідають про цей період в історії України.

"На цих стендах є інформація про різні періоди Голодомору, тодішні протести населення, про людей, які в той час намагалися врятувати інших. На одному зі стендів, наприклад, розповідається про Яківа Дробота. Він був головою колгоспу в селі Великий Хутір на Черкащині. Дробот відмовився здавати радянській владі хліб, не дозволяв проводити продуктові обшуки у своїх односельців. Намагався знаходити харчі для потребуючих. Навіть організував ясла для дітей-сиріт. За це його арештували", – каже Волянюк.

Нагадаємо, у суботу 28 листопада, в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв голодоморів. Щороку в четверту суботу листопада в світі проводять акцію "Запали свічку", присвячену пам’яті мільйонів жертв голодної смерті. Цього року поминальні заходи пройдуть під гаслом "Збережи пам`ять. Збережи правду!".

Читати також

На початок