Морський піхотинець США без ноги долає тисячу кілометрів, щоб зібрати гроші на протези бійцям ЗСУ

Морський піхотинець США без ноги долає тисячу кілометрів, щоб зібрати гроші на протези бійцям ЗСУ

Ветеран морської піхоти США Якоб Кепка з ампутованою ногою долає тисячу кілометрів на велосипеді, щоб зібрати гроші на протезування українських бійців і навчання протезистів. Сьогодні, 26 серпня, велосипедист приїхав до Тернополя.

Чоловік розповів Суспільному, що це благодійний велопробіг "HopeRaising Expedition". Він розпочав свій маршрут із Кракова, оскільки має польське коріння. Завершить поїздку в Києві. За цей час хоче зібрати 100 тисяч доларів.

Якоб Кепка, протези
Кадр із проморолика благодійного велопробігу "HopeRaising Expedition". HopeRaising Expedition

Якобу Кепці — 66 років. Він — колишній солдат Корпусу морської піхоти США. Чоловікові ампутували ногу 10 років тому.

Ідея велопробігу виникла два роки тому, коли працював в Україні і на вулиці Львова зустрів бійця з ампутацією.

Якоб Кепка, протези
Якоб Кепка, ветеран-морпіх США. Суспільне Тернопіль

"Я зустрів чоловіка, який ішов з батьками. В нього була ампутація ноги. Я зрозумів, що ногу ампутували недавно, бо він ішов на милицях і хитався. Побачив кров на його штанах, які він закотив. Він глянув на моє коліно, бо це дуже дороге біонічне коліно, глянув мені у вічі. Я зрозумів, що в моїй душі загорілося полум’я. Але я не зупинився, щоб з ним поговорити.

Я розумію українську, але не можу говорити. Та це не було виправданням, тому що ми обоє говорили мовою ампутації. В мене більший досвід ампутації, в нього — менший, але я не запропонував йому допомоги і не надав якоїсь розради чи наснаги. Ось чому це почалося. Я відчув, що підвів його, зрадив. І для мене важливо виправити це", — сказав ветеран-морпіх США.

Якоб Кепка, протези
Велосипед переробили для зручнішого використання. Суспільне Тернопіль

Аби вирушити в дорогу, Якоб два роки тренувався й проїхав 23 тисячі кілометрів. Разом із протезистом переробили велосипед — прикріпили карбонову розетку з лайнером, куди Якоб ставить ампутовану ногу під час поїздки, а також відрізали одну педаль.

Якоб Кепка, протези
Якоба Кепку зустрічають у Тернополі. Суспільне Тернопіль

"Дорогу обирали таким чином, щоби я зміг проїхати, адже високі підйоми долати важко. Тому обирали легший шлях".

За день Якоб може подолати до 120 кілометрів. Зі Львова до Тернополя чоловік заїхав за більш, ніж дві години. Мета поїздки — не лише зібрати гроші, а й показати пораненим бійцям, що життя з ампутацією може бути активним. Для цього Якоб зустрічається з українськими захисниками та захисницями. Прийшов до них і в одну з лікарень Тернополя.

Якоб Кепка, протези
Якоб Кепка в одній з лікарень Тернополя. Суспільне Тернопіль

"Я тут, щоби допомогти вам, хлопці, тим, чим можу. Якби я був молодшим, я, звичайно, був би тут із вами, воював би за Україну. Але наразі моєю зброєю проти російської агресії є велосипед".

Якоб Кепка, протези
Бійці, з якими зустрівся Якоб Кепка. Суспільне Тернопіль

Серед бійців, які зустрілися з Якобом — Євген. Чоловік родом з Донеччини, на війні був із 2017 року. Цього року в липні отримав поранення, після якого ампутували ногу.

Якоб Кепка, протези
Євген, військовослужбовець ЗСУ. Суспільне Тернопіль

"Перших два тижні стан був таким, краще б застрелили, тому що ти лежиш нерухомо. А потім приїхала дружина з дітьми і настрій з’явився. Подумав: закінчуй з цими думками. Бо є дочка та син, треба ставати на ноги. І перемкнуло. Подумав: "Та яка смерть?" Так, це страшно, але коли ставиш собі мету, то не треба зупинятися".

Благодійний велопробіг Якоб завершить 11 вересня в Києві. За цей час планує зібрати 100 тисяч доларів.

На початок