Комісія, яка оцінює збитки внаслідок пожежі в Тернополі, отримала 4 звернення про пошкодження майна. Про це Суспільному повідомили в міськраді. Нагадаємо, вночі 20 серпня під час атаки, російські війська влучили в резервуар з паливно-мастильними матеріалами місцевого підприємства. В одному з багатоквартирних будинків вибуховою хвилею вибило вікна у під’їздах. Про це розповів голова ОСББ Ярослав Антонов.
"Вибуховою хвилею десь 15-16 вікон у 6 під’їздах виважило з рамами, виламало", — сказав Ярослав Антонов.
За його словами, вікна в квартирах мешканців будинку цілі.
"Людські вікна в нашому будинку не постраждали, так як вони за віком молодші, відповідно вони вже зовсім іншої конструкції, менш вразливі до вибухових хвиль".
Одразу після вибуху, розповів голова ОСББ, звернулися в поліцію, аби зафіксували пошкодження.
"Патрульна поліція приїхала, зафіксувала факт пошкодження майна нашого будинку, відповідно сьогодні, 21 серпня, були представники житлово-комунального управління, описали це все. На скільки наша влада захоче нам допомогти, чи не захоче — це ми побачимо в майбутньому".
Загалом Тернопільська міська рада поки що отримала 4 звернення про пошкодження майна. Комісія міськради зможе оцінити збитки після того, як правоохоронці завершать слідчі дії. Про це Суспільному повідомили у пресслужбі.
Аби дізнатися, чи не потрапили в землю після пожежі шкідливі речовини, держекоінспектори відібрали зразки ґрунту на території підприємства.
"Відібрали контрольну та фонову проби для порівняння, аналізи будуть до 10 днів, бо земля має підсохнути, якщо вона волога, відповідно аж тоді починаємо робити аналіз. Будемо робити лише на ті показники, на які ми маємо уповноваження і на які дозволено. Нафтопродукти точно будуть, а далі будемо бачити. Відібрано по всій площі, де було ураження та контрольна чиста проба", — розповіла держекоінспекторка Ольга Бугальська.
Також через пожежу в повітрі зафіксували перевищення вмісту хлору та соляної кислоти. Сьогодні вміст шкідливих речовин зменшився, розповіла головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук:
"Фахівці центру контролю та профілактики хвороб сьогодні провели заміри в критичних точках. Це було 11 точок, із цих 11 точок тільки у двох точках перевищує концентрація хлору у 2,5 рази. Тобто якщо ми вчора говорили про перевищення хлору в атмосферному повітрі від 4 до 10 разів, то сьогодні ми говоримо про два з половиною рази й тільки у двох точках".
За її словами, ці точки знаходяться поблизу тернопільського ставу.
"Водойма знаходиться в більш низькій частині міста і хлор зв'язується з водою, тому така концентрація. В інших частинах міста а також в селах, які прилеглі до міста Тернопіль, концентрація хлору в атмосферному повітрі а також соляної кислоти вже або в нормі, або приходить в норми і не перевищує показників. Моніторити ми будемо до тих пір, поки показники не прийдуть до норми".
Оксана Чайчук сказала, що не варто купатися у водоймах:
"На мою думку і думку фахівців, можна утриматися один-два дні, тому що вода притягає хлор і утворюється соляна кислота. Але ці концентрації не такі великі. Ми моніторимо воду і в тернопільському ставі. Це велика водойма. Для того, щоби були перевищення, потрібна велика кількість соляної кислоти, щоб показники перевищували аж до небезпечних рівнів".
У питній воді, за її словами, шкідливих речовин не виявили.
Нагадаємо, пожежу після обстрілу Тернополя загасили вчора близько 15 години.