У Тернополі вперше організували інклюзивний фестиваль

У Тернополі вперше організували інклюзивний фестиваль

У Тернополі в парку Шевченка 17-18 серпня вперше відбувається інклюзивний мистецький фестиваль "Файно без рамок". У програмі заходу — майстеркласи з малювання, ліплення та гончарства, панельні дискусії, перегляд мотиваційних фільмів, виставки виробів майстрів творчості, концертна програма.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

інклюзія, фестиваль, файно без рамок
У Тернополі 17-18 серпня 2024 року відбувається інклюзивний фестиваль. Суспільне Тернопіль

До заходу долучились більше сотні учасників та гостей з Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини та Волині.

Художник Максим Максимів приїхав на фестиваль зі Львова. Чоловік розповів, що втратив ногу на війні, підірвавшись на міні. Служив у 47 окремій механізованій бригаді. Максим — художник. Разом з дружиною, за його словами, започаткували керамічну майстерню. Свої роботи подружжя привезло в Тернопіль.

Суспільне Тернопіль
Я думаю, що добре, люди проводять час, комунікують між собою.
Максим Максимів, житель Львівщини

Дружина Максима Наталія малює на кераміці та склі, а ще започаткувала проєкт "Суперкиця", щоб зібрати кошти на сучасний протез для чоловіка. Частину коштів подружжя перераховує на потреби військових.

кераміка
Наталія і Максим привезли на фестиваль свої вироби. Суспільне Тернопіль

Іван Космина із села Вільхівчик Гусятинської громади приїхав на фестиваль на мотоциклі. Мотоцикл свого діда Іван разом з друзями переробили для потреб людей, які пересуваються на кріслі колісному. Учасники мали можливість покататись на цьому мотоциклі.

Суспільне Тернопіль
Моя ціль — показати суспільству, що інвалідність не є перешкодою для мотоподорожей.
Іван Косминажитель Тернопільщини

Тернополянка Наталія Чухарська вперше взяла участь у грі "Бочча". Це рухлива гра з м’ячами, яка входить до переліку паралімпійських видів спорту.

Суспільне Тернопіль
Дуже цікаво і поспостерігати, і пограти трошки, і руху більше, і настрою додається.
Наталія Чухарськатернополянка

бочча, гра, інклюзія
Учасники гри бочча. Суспільне Тернопіль

Дворазова чемпіонка України з бочча Ольга Усата приїхала з Ковеля Волинської області. Вона співорганізаторка фестивалю "Файно без рамок".

Суспільне Тернопіль
Бар’єри є скрізь, у всіх містах, але ми, активісти, люди, які переміщуються на кріслах колісних, намагаємося прибирати ці бар’єри, підказувати, допомагати.
Ольга Усатажителька Волині

інклюзія, подружжя, крісло колісне
Ольга Усата приїхала на фестиваль зі своїм чоловіком. Суспільне Тернопіль

Долати бар’єри намагаються й у Тернополі, розповів співорганізатор фестивалю, тернополянин Тарас Хоміцький. За його словами, щоб створити умови для людей на кріслах колісних, на літній сцені в парку Шевченка облаштували пандус.

Суспільне Тернопіль
Дуже важливо, щоб було безбар’єрне середовище, безбар’єрна інфраструктура, доступ до сцени, доступ до санітарних приміщень.
Тарас Хоміцькийтернополянин

інклюзивний фестиваль, тернопіль
Інклюзивний фестиваль, Тернопіль, 17 серпня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Організаторка та керівниця проєкту "Мистецтво без рамок" Наталія Овсейко сказала, що хоче, аби Тернопіль був доступний для всіх.

Суспільне Тернопіль
Мета нашого проєкту — не адаптовувати людей з інвалідністю в суспільство, а навпаки, готувати суспільство до того, що воно має бути інклюзивним, доступним, вільним.
Наталія Овсейкоорганізаторка фестивалю

За словами Наталії Овсейко, в планах — зробити фестиваль щорічним. Фестиваль організували у рамках проєкту "Мистецтво без бар’єрів" громадські організації "Партнерство", "Я зможу", "Безбар’єрний Тернопіль" спільно з агенцією регіонального розвитку в Тернопільській області та асоціацією осіб з інвалідністю "Добродія в дії" за підтримки Українського культурного фонду.

На початок