Перейти до основного змісту
"Дивись — і побачиш": історія фотохудожника з Тернопільщини Володимира Тиховича

"Дивись — і побачиш": історія фотохудожника з Тернопільщини Володимира Тиховича

Фотохудожник Володимир Тихович з Чорткова, що на Тернопільщині, автор майже 30 тисяч світлин про визначні місця, історичні пам’ятки та природу свого краю. Він учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, автор духовних проєктів "Любове, за нас розіп’ята" та "Допоможи мені, Боже, дивитися Твоїми очима". Про свою творчість Володимир Тихович розповів Суспільному.

За його словами, професійно почав займатися фотографією 15 років тому. За цей час освоїв сучасні види фотозйомки.

Fb/Володимир Тихович
У дикій природі я себе почуваю вільно, спокійно. Там можна відпочити душею.
Володимир Тиховичфотограф

"Чортків — своєрідне місто. Воно має своєрідну архітектуру. Одне з таких місць наш костел, Домініканський костел. Я одним із перших показав цей костел зверху, з висоти пташиного польоту. До того часу ніхто не знав, що цей костел зверху має форму хреста. Крім того, покриття цього костелу викладене у формі вишиванки", — розповів Володимир Тихович.

чортків, костел у чорткові
Чортків. Володимир Тихович

Серед пам’яток, які він зафіксував з висоти пташиного польоту — замок у Чорткові та церква Вознесіння Господнього. За його словами, вона збудована 1630 року.

"Вона повністю дерев’яна, збудована без жодного цвяха, без жодного металевого кріплення. Вона свого часу під час воєн зазнала частково руйнувань, але була відбудована з дотриманням усіх пропорцій, які були раніше".

церква, фотограф, чортків
Володимир Тихович фотографує церкву в Чорткові. Суспільне Тернопіль

Фотороботи Володимира Тиховича експонувалися в Україні, Польщі, Чехії. Нещодавно фотохудожник презентував у Чорткові ювілейну авторську виставку "З природою на Ти".

"Я старався через цю виставку показати людям родзинку нашої місцевості".

Інколи, щоб зробити світлину, треба запастися неабияким терпінням, розповів Володимир.

"Бувають такі моменти, щоб ту чи іншу світлину зробити, треба чекати годинами. Розумієте, от якщо ми їдемо на дику природу, чи оленів фотографувати чи ще щось, то можна сидіти в схованці, спостерігати, чекати поки прийде на те місце звір. Бувало й пів дня вичікував, щоб сфотографувати групу оленів чи кабанів".

Має чоловік і улюблену локацію, звідки Чортків видно, як на долоні. За його словами, щоразу через фотооб’єктив бачить його по-новому.

Суспільне Тернопіль
Мій товариш, скульптор, на моєму ювілеї сказав: "Дивись — і побачиш". І дійсно, треба бачити, дивитися, вдивлятися і тоді ми побачимо те, що ми хочемо бачити і навіть більше.
Володимир Тиховичфотограф

Топ дня

Вибір редакції

На початок