У Тернополі запрацювала нова система оплати паркування. Від сьогодні, 2 серпня, на парковках в центральній частині міста не буде паркувальників. Про це під час пресконференції повідомила речниця Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич.
За її словами, сплачувати за паркування автівки можна трьома способами: через додаток "е-Тернопіль", QR-код для тих, у кого немає додатка, або через платіжний термінал.
"Ну, другий не знаю. Перший — треба додаток ставити. Трохи часу займає. Третій — не знаю, чи дає решту", — каже водій Руслан Струк.
Він вирішив оплатити паркування через термінал. Коли чоловік намагається обрати парковку, виявляється, що сенсор термінала несправний.
"Воно зміщується. Буква А йде на букву В. Він не працює по-людськи. Можна за день набрати".
Разом з Русланом кореспонденти Суспільного пішли до іншого термінала.
"Це інший апарат. Там суто по парковці вже спеціалізований, а тут загальний. Ну, я не знаю, як оплатити на ньому. Ходімо до стовпа, почитаємо ще, які способи є".
Зрештою, Руслан вирішив встановити додаток "е-Тернопіль".
"Якщо щодня паркуватися, то ніби там за 10-15 хвилин все налаштували і все. А якщо паркуєтеся рідко, не знаю чи варто сюди. Краще об’їхати, десь в іншому місці зупинитися", — говорить Руслан.
Олег приїхав до Тернополя з Хмельницького. Каже, для того, аби оплатити паркування, також завантажував додаток "е-Тернопіль".
"Там просто іншої можливості нема. Якщо подивитися на інформаційний стенд — там просто є QR-код, який посилає вас на додаток "е-Тернопіль". Ви його завантажуєте, воно просить у вас авторизацію через "Приват 24". Потім вносите номерні знаки автомобіля. Ну це добре, це для ідентифікації: чи оплатили, чи не оплатили. Тобто скільки мені дій треба зробити, щоб просто оплатити парковку? Але якби просто по QR-коду, тобто я відсканував, оплатив суму і все, то було б зручніше, — коли в мене просто є квитанція. Тому що в людей виникають запитання: для чого стільки інформації збирати? А так — система доволі зручна".
Олександра Корчевська-Цехош у Тернополі проїздом. Про те, як оплачувала паркування, жінка розповідає:
"По-перше, завантажувала додаток. Це було теж довго. Тобто залежно від мобільного інтернету. І в мене ще й розряджався телефон. Трішки було, чесно, важко. І далі, коли ти встановлюєш додаток на телефон, все це проходиш, далі ти все одно мусиш встановити, на якій саме ти парковці. Тобто, ти мусиш її вибрати, там є зони. Не підтягується локація сама, хоча я поставила "дозволити геолокацію". Тобто я ще маю зорієнтуватися. Я ще також дуже сподівалась, що там поруч на щиті буде можливість за QR-кодом перейти на сайт, бо там це написано на табличці. Але цієї можливості не було і це для мене дуже прикро. Я витратила зайві 15 хвилин. Я рада, що ця ініціатива є, але треба допилювати, треба допрацьовувати".
Про нову систему оплати паркування розповіла під час пресконференції речниця Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич. Вона показала, як оплачувати в додатку "е-Тернопіль".
"Вибираєте паркування "погодинне", або "абонементи". За геолокацією або списком можна обрати парковку, де ви знаходитеся. І обрати кількість годин, за які хочете сплатити. Тут є "Оплатити". Електронна пошта — це та, на яку буде приходити квитанція про оплату. Натискаєте "Окей". І далі сплачуєте за паркування доступним способом".
Оплату водіями паркування контролює муніципальна інспекція.
"Нам буде видно, чи людина оплатила, чи ні. Номерний знак буде підсвічуватися зеленим кольором і там буде писати "Оплачено". Якщо ж людина не оплатила, для початку буде висвітлено "Кандидат". Червоним буде писати "Не оплачено". Протягом 10 хвилин ми повернемось і побачимо, чи людина протягом тих 10 хвилин оплатила, чи все-таки виписуємо штраф. Якщо людина не оплатила, то буде штраф у розмірі 300 гривень. Також людина має право оплатити до 10 днів половину суми", — розповів муніципальний інспектор Богдан Золотник.
Як повідомили в пресслужбі міської ради, для водіїв з інвалідністю, або водіїв, що перевозять осіб з інвалідністю, паркування безкоштовне.
Нагадаємо, із 9 травня в Тернополі зросла плата за паркування. Вона становитть 15 гривень за одне машино-місце за годину.