Випускник з Тернопільщини набрав 200 балів на мультипредметному тесті

Випускник з Тернопільщини набрав 200 балів на мультипредметному тесті

Великогаївська ОТГ, Олександр Кліщ, 200 балів НМТ
Олександр Кліщ отримав сертифікат. Великогаївська ОТГ

Випускник з Тернопільщини Олександр Кліщ набрав 200 балів під час Національного мультипредметного тесту. Хлопець навчався у Великогаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Олександр Кліщ розповів Суспільному, що склав національний мультипредметний тест 20 червня. З математики він має максимальний бал.

"Це було доволі важко. Мені вдалося здобути 200 балів за допомогою великої праці і захоплення цією наукою. Основну теорію мені дала моя шкільна вчителька, але цього мені було мало, тому глибокою теорією я сам займався. Готувався до НМТ без репетиторів, адже знав, що зможу зробити це самостійно. Після того, як склав тест, одразу з’явилися результати. Я був здивований. Підійшов до екзаменаторки і сказав, що в мене 200 балів з математики. Вона мене привітала. Ну і всі там такі здивовані сиділи".

Олександр Кліщ, 200 балів, національний мультипредметний тест
Випускник Олександр Кліщ. Олександр Кліщ

Олександр говорить, тестування ділили на два етапи. Спочатку протягом 2 годин складали тести з української мови і математики. Далі була 20 хвилин перерва. Після неї складали історію України і ще один предмет на вибір. Олександр обрав географію.

"Хотів обрати фізику, але не хотів занадто напружуватися. Тому обрав географію, щоб краще підготуватися до математики. Якраз географія мені і видалась на тестуванні найважчою".

На участь в національному мультипредметному тесті зареєструвалися 9 036 учасників з Тернопільської області. Про це повідомив заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

"Вже для частини учасників є результати. Ті, хто складав національний мультипредметний тест орієнтовно до 7-8 червня отримали результати на своїх персональних сторінках. Є в нас 200-бальники. Ми не знаємо ще їх кількості, адже триває ще обробка результатів тих тестувань, які відбулися пізніше. В нас ще буде додаткова сесія, яка триватиме з 11 до 19 липня. Тоді це все буде узагальнено і ми зможемо знати остаточний результат. 200 балів дають більший середній бал і тоді той учасник зможе претендувати на державну форму навчання у найпрестижніших закладах вищої освіти України", — розповідає Юрій Шайнюк.

НМТ, 200 балів, заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк
Юрій Шайнюк. Суспільне Тернопіль

Юрій Шайнюк каже, у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії, в Україні вже третій рік поспіль замість зовнішнього незалежного оцінювання проводять національний мультипредметний тест:

"На відміну від ЗНО в паперовому вигляді НМТ — це комп’ютерне тестування. Цьогоріч у нас є певні особливості у зв’язку із минулими роками. Учасники складатимуть НМТ, як вступні іспити в заклади вищої освіти на бакалаврські спеціальності. Цьогоріч одинадцятикласники звільнені від ДПА, бо ці тести не зараховуються як ДПА. Минулого року складали іспити з трьох предметів, а цього року їх чотири. Три обов’язкові: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет на вибір. Коло предметів на вибір теж розширилося. До традиційних предметів: іноземних мов, біології, фізики, хімії, цьогоріч додали українську літературу і географію. Багато учнів вибрали ці предмети, хоча переважала англійська мова. Ще одним нововведенням цьогорічного НМТ було те, що в аудиторіях, де його складають учасники, ведеться відеоспостереження. Ми мали вже, на жаль, прикрі випадки, коли учасники тестування за порушення процедури проходження НМТ були видалені з аудиторії".

Як повідомив Юрій Шайнюк, цьогоріч основна сесія національного мультипредметного тесту триває з 14 травня по 24 червня. Додаткова сесія триватиме з 11 по 19 липня.

На початок