На Тернопільщині погасили марку, присвячену 105 річниці Чортківської офензиви

На Тернопільщині погасили марку, присвячену 105 річниці Чортківської офензиви

Чортківська офензива, погашення марки
Погашення марки. Наталія Чорна

На Тернопільщині погасили марку, присвячену 105 річниці наступальних військових операцій Галицької армії, які були здійснені в період з 7 до 28 червня 1919 року.

Про це розповів Суспільному співорганізатор видання марки й конверта, голова Благодійного фонду "Волонтери Чортківщини", депутат Чортківської міської ради Іван Калакайло.

Спецпогашення відбулось на оглядовому майданчику біля Чортківського замку. На марці зображений герб Галицької армії, а на конверті — композиція за мотивами полотна Чортківська офензива Юліана Крайківського, який був учасником тих подій, у центрі конверта — кінні вершники. Зі зворотнього боку конверта — коротка історична довідка й орден Галицької армії "Золотий Тризуб". Автор марки й конверта — художник Олег Кіналь. Також був випущений значок, присвячений ювілею Чортківської офензиви.

"Коли бійці Галицької армії, а їх не було багато, всього було 25 тисяч, які після розвалу Австро-Угорщини, вони стали на захист нашої України. До них приєдналися добровольці і своїми рішучими діями вони відкинули польські війська до самих Бродів. Сьогоднішня подія буде пам’ятною, бо випуск цих конвертів і марок є лімітованим", — говорить заступник голови Тернопільської обласної спілки філателістів Василь Дідух

Чортківська офензива, погашення марки
Конверт і марка. Наталія Чорна

За словами Івана Калакайла, тираж марки 3 аркуші — 84 марки.

"Наша благодійна організація проведе аукціон, де виставимо ці марки. З продажу гроші направимо на допомогу нашим бійцям, які на передовій".

Чортківська офензива, погашення марки
Іван Калакайло. Наталія Чорна

Марку погасили спеціальним календарним штемпелем першого відділення поштового зв’язку міста Чорткова та художнім штемпелем "Козацької пошти".

Участь у погашенні марки взяла волонтерка, вчителька початкових класів Чортківської гімназії №6 Руслана Міщишин.

"Я вважаю, що в школі дуже важливо розповідати дітям про Чортківську офензиву. Адже події відбувалися в центрі міста, а цими місцями діти ходять кожного дня і вони повинні знати, що це не просто красиві краєвиди, а історичні місця".

Чортківська офензива, погашення марки, Руслана Міщишин
Руслана Міщишин. Наталія Чорна

"Ми відзначаємо 105 річницю військової операції, яку провела Галицька армія на початку ХХ століття. Ми зараз ведемо боротьбу з переважаючими силами ворога, так само і 105 років тому, коли Галицька армія вела свою оборону. Бійці тоді провели військову операцію, яка стала наступальною, хоча була перевага на стороні ворога. Це приклад для сучасників", — каже один із співініціаторів видання марки й конверта Олег Сиротюк.

Чортківська офензива — це наступальна військова операція, під час якої близько 25 тисяч солдатів Української Галицької Армії примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію. Це відбувалося з 7 до 28 червня 1919 року.

На початок