На Тернопільщині провели форум аграрних інновацій

На Тернопільщині провели форум аграрних інновацій

На Тернопільщині у селі Настасів провели форум аграрних інновацій. Впродовж двох днів фермери говорили про дотації для аграріїв на закупівлю техніки, енергетичну безпеку та монополію на ринку добрив.

Про це розповів Суспільному представник комітету аграрної політики у Верховній раді Іван Чайківський.

За його словами, зібралися 70 учасників зі всієї України.

Форум аграрних інновацій, фермери, аграрії
Форум аграрних інновацій. Суспільне Тернопіль

Сьогодні 21 червня організували круглий стіл, під час якого сільськогосподарські виробники давали свої пропозиції нардепам. Один із них — директор агропідприємства з Тернопільщини Василь Градовий.

"У всьому світі аграрні комітети, аграрні асоціації дуже дослухаються до аграріїв і створюють їм гарні умови. Ми ж не кажемо, що коли ми йдемо в Євросоюз, вони всі мають дотації, великі дотації. А ми без дотацій живемо. Пора вже покінчити з тими монополістами на електроенергію, на добрива, на дизельне пальне. В цьому питанні нічого не робиться. Ми пливемо тихою течією, що нам пропонують, то ми беремо. Виходимо з того. Але таким чином розвивати країну, забезпечувати продовольчу безпеку дуже буде тяжко і складно. Я б хотів, щоб аграрний комітет гарно до таких речей ставився".

Директор агропідприємства з Тернопільщини Василь Градовий, форум аграрних інновацій, дотації для аграріїв
Василь Градовий. Суспільне Тернопіль

Іван Чайківський каже, що пропозиції аграріїв розглянуть. Він розповів над чим працюватимуть в першу чергу.

"Сьогодні аграрії піднімали питання мінеральних добрив. На те, що в нас монополія на мінеральні добрива в країні є. Теж треба бороти цю монополію. Думаю, що в наслідок нашого круглого столу і до тих запитань, будемо формувати відповідні звернення про розрив монополії яка є до Кабінету міністрів і до президента України. Це сьогодні експорт бобових, прибрати всі перешкоди, які є при експорті бобових. Треба працювати над селекцією. Треба працювати над захистом інтелектуальної власності, тут було порушене питання. Працювати над сплатою роялті. Найбільше допомагати українській селекції, щоб ми ставали незалежними".

Представник комітету аграрної політики у Верховній раді Іван Чайківський, аграрії, форум
Іван Чайківський. Суспільне Тернопіль

На початок