"Діалоги тіней": у Тернополі відбулася творча зустріч із поетом, журналістом Тарасом Бураком

"Діалоги тіней": у Тернополі відбулася творча зустріч із поетом, журналістом Тарасом Бураком

У Тернополі в "Просвіті" відбулася творча зустріч з поетом, журналістом Тарасом Бураком. Захід провели під час проєкту "Книга, що пишеться". Його мета — популяризувати авторів, які ще не видали свої твори. Тарас Бурак — кореспондент Суспільного Тернопіль. Він п’ятий митець, який бере участь у проєкті.

Про це Суспільному розповіла керівниця Тернопільського міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Наталія Чорна.

Тарас Бурак розповідає, свої вірші записує в телефоні по дорозі на роботу.

"Коли я виходжу з квартири на роботу, то я не знаю, що я маю написати. Все залежить від того, яка пісня першою трапиться. Від того й відштовхуюсь. Інколи підіймаю голову, щоб в когось не вдаритися. І просто пишу. Є такі слова в голові, які перекрикують найгучнішу музику. От саме такі слова я пишу".

Поет, журналіст Тарас Бурак, Діалоги тіней
Тарас Бурак. Суспільне Тернопіль

У 2017 році, каже Тарас, створив канал на платформі YouТube. Туди поет завантажує свої вірші. Зараз там вже понад 200 відео.

"Я не видалив ще жодної роботи з YouTube-каналу. Я додаю опис. В описі є текст. Не до кожного вірша, але вони є. Я можу таку збірку наповнювати кожного дня. В міру надходження нових текстів".

Творчий захід "Діалоги тіней", Тарас Бурак, поезія
Творчий захід "Діалоги тіней". Суспільне Тернопіль

Видавати збірку друком, каже Тарас, наразі не планує.

"Вважаю, що зараз не той час, щоб щось друкувати. Мені здається, що зараз ті гроші, які б витратили на публікацію тої збірки, то краще допомогти хлопцям. Десь спрямувати гроші правильно. Надрукована книга — це певні рамки. Там вже нічого не додаси і не віднімеш. Є зміст, є певна кількість віршів, є певна кількість сторінок".

"Діалоги тіней", Тарас Бурак, вірші
Тарас Бурак. Суспільне Тернопіль

Модератором заходу був поет Богдан Боденчук.

"У Тараса цікава ритміка віршів. Він використовує перехресне римування у своїх текстах. У нього багаті епітети і метафори. Лірична поезія, сатирична поезія".

Діалоги тіней, Тарас Бурак, поезія, Богдан Боденчук
Богдан Боденчук і Тарас Бурак. Суспільне Тернопіль

Послухати поезії Тараса Бурака прийшла Галина Баблюх.

"Коли прочитала оце оголошення, я душею відчула, що я повинна бути тут. Прослухавши вірші, його поезію, я збагатилася духовно. Я вражена і вдячна Богу, що я тут є. Це дійсно було неперевершено, потужно, правдиво".

Галина Баблюх, Тарас Бурак, поезія, Діалоги тіней
Галина Баблюх. Суспільне Тернопіль

"Все було легко, невимушено, з ноткою жарту і серйозності. Були вірші про війну, радість, горе, щастя, філософію. Мені сподобався вірш про парфуми, бо там була цікава передісторія і він мені запам’ятався найбільше", — каже учасниця заходу Катерина Боденчук.

Катерина Боденчук, Тарас Бурак, Діалоги тіней, поезія
Катерина Боденчук. Суспільне Тернопіль

Керівниця Тернопільського міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Наталія Чорна розповіла, що вечір поезій влаштували під час проєкту "Книга, що пишеться".

"Метою проєкту є показати людей, які в процесі написання своїх творів діляться ними у соцмережах, пишуть "у шухляду", або ще не видали друковане видання. Ми хочемо, щоб про них дізналися".

Керівниця Тернопільської міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Наталія Чорна, Діалоги тіней, Тарас Бурак, поезія
Наталія Чорна. Суспільне Тернопіль

Діалоги тіней, Тарас Бурак, поезія
Учасники заходу. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, вийшов спецпроєкт Суспільного Тернопіль до Всесвітнього дня поезії "Рими реалій". Поети та поетеси читають свої вірші, написані після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

На початок