У Тернополі бібліотека здала на макулатуру понад 400 кілограмів російськомовних книжок

У Тернополі бібліотека здала на макулатуру понад 400 кілограмів російськомовних книжок

книжка, література
Бібліотека здала на макулатуру російськомовні книжки. Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека здала макулатуру понад 424 кілограми російськомовної застарілої та неактуальної літератури, яку принесли тернополяни під час акції "Інтелект переможе війну".

Про це Суспільному повідомила завідувачка міського абонемента бібліотеки Віра Горошок.

За її словами, ці 424 кілограми зусиллями тернополян зібрали за 4 місяці. На виручені кошти для користувачів бібліотеки придбають нові видання українською мовою.

"Ми вдячні усім небайдужим громадянам, які долучились до благодійної акції "Інтелект переможе війну". Ми її започаткували в 2023 році. Думали, що це буде короткотривала акція, але вона діє досі. Люди дуже активно на неї відгукнулися. І ця акція має продовження. Наша бібліотека й надалі прийматиме російськомовну і неактуальну літературу. Ми вчора, 10 червня, здали ці 424 кілограми, відправили машину, повертаємося в бібліотеку, а нас вже чекає чоловік, який приніс понад 50 книжок для цієї акції. Приносять не лише російськомовні книжки та журнали, а старі конспекти, газети, картонні коробки", — розповіла Віра Горошок.

книжки
Російськомовна література, яку здали на макулатуру. Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека

Також за її словами, люди самі можуть порекомендувати, які саме книжки має придбати бібліотека. Для цього потрібно залишити коментар під дописом на сторінці книгозбірні в Фейсбуці.

Умови акції "Інтелект переможе війну":

Приносити у відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ застарілі та неактуальні видання (російських видавництв, російськомовні пропагандистські книжки, журнали, газети), які здадуть на макулатуру, а виручені кошти бібліотекарі використають на закупівлю нових актуальних українських книжок, яких через брак коштів та війну немає в фонді бібліотеки.

Додаткова інформація за номером телефону 098 583 50 24.

Нагадаємо, в 20022 році у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці під час акції "Подаруй дитині книжку" зібрали майже 500 книжок. Їх роздали переселенцям до Міжнародного дня захисту дітей.

На початок