"Надаємо кандидатам самостійний вибір військової частини і посади": морські піхотинці

"Надаємо кандидатам самостійний вибір військової частини і посади": морські піхотинці

Морські піхотинці, Тернопільщина, червень 2024
Морські піхотинці запустили інформаційну кампанію для кандидатів на службу . Суспільне Тернопіль

Морські піхотинці запустили інформаційну кампанію для кандидатів на службу в їхніх підрозділах. Про це під час брифінгу повідомив начальник Центру комплектування та рекрутингу морської піхоти полковник Віктор Самохін.

"Пропонуємо посади, залежно від наявного досвіду, освіти й підготовки. Відмінність рекрутингу від мобілізації в тому, що ми надаємо кандидатам самостійний вибір військової частини і посади. Це не примусове, а самостійне рішення кандидатів ".

Віктор Самохін каже, рекрутери морської піхоти працюють в кожному обласному центрі.

"Вони спілкуються з кандидатами, інформують про вакансії й перспективи служби. За місяць ми приймаємо близько 150-180 кандидатів на військову службу за контрактом і за мобілізацією. Щомісяця на контракт від Тернопільщини йде від 5 до 10 осіб. Спілкування з кандидатами відбуваються в ТЦК і на "нейтральній території", бо зараз більшість чоловіків призовного віку побоюються ТЦК".

Віктор Самохін розповідає, головний напрямок роботи Центру комплектування та рекрутингу Морської піхоти — кандидати на службу саме за контрактом.

"Рекрутинг більш ефективний для кандидата і командира військової частини, бо командир військової частини отримує мотивованого військовослужбовця, який хоче і служити, і розвиватися, і навчатися. У нас пріоритетні не лише бойові посади, а й посади із забезпечення. Бо якщо хлопці воюють, то має хтось їх годувати, забезпечувати їх озброєнням, технікою і ремонтувати цю техніку. Наприклад, хлопці віком 20-25 років більш агресивно налаштовані до ворога, хочуть помсти або активної участі. Тому вони йдуть в бойові підрозділи. У чоловіків віком понад 40 років є бекграунд. Він або електрик хороший, або сантехнік, або слюсар і його навички ми використовуємо саме для відновлення техніки".

Морські піхотинці, військова служба, Тернопільщина, червень 2024
Начальник Центру комплектування та рекрутингу морської піхоти полковник Віктор Самохін. Суспільне Тернопіль

Віктор Самохін каже, кандидати, які підписують контракт із Морською піхотою спершу проходять базову загальну військову підготовку. Вона триває від 30 до 35 днів.

"Підготовка включає вивчення базових елементів ведення бою, вивчення тактико-технічних характеристик озброєння і військової техніки, також навички ведення бою в складі відділення. Далі йде фахова підготовка. Вона залежить від фаху. Якщо це діловод — підготовка триває 10 діб. Якщо це більш технічний напрямок — 20 діб. Якщо це оператор FPV-дрона — це 30 діб".

За словами Віктора Самохіна, морські піхотинці отримують грошеве забезпечення від 25 тисяч гривень.

"Для військового, який перший рік на службі й має військове звання матрос або солдат — базовий рівень грошового забезпечення для Морської піхоти — 25 тисяч гривень. Це враховуючи надбавки за службу в Морській піхоті. Додатково 30 тисяч виплачують тим, хто залучений до складу угрупувань, але не веде бойові дії. І 100 тисяч — за кожен етап участі в безпосередньому бойовому зіткненні. Є грошова винагорода за укладання першого контракту — це стосується тих, хто раніше не був на військовій службі за контрактом. Це 17 неоподаткованих мінімумів для рядового складу і 19 для сержантського. Якщо контракт – переміщення з однієї частини в іншу в межах понад 100 кілометрів — виплачують "підйомну" грошову допомогу на облаштування в новому місці служби. Розмір допомоги — щомісячне грошове забезпечення. І є грошова допомога на оздоровлення раз на рік".

За словами Віктора Самохіна, є й інші види забезпечення.

"Медичне забезпечення безкоштовне. Право на отримання вищої освіти під час проходження служби за другим контрактом. Тобто, три роки відслужив, підписав другий контракт — і наш військовий має право на безкоштовну освіту, за кошт держави, у військових вишах, але за цивільним напрямком: зв’язківець, юрист, фінансист, автомобіліст. Більшість додаткових пільг або гарантій стосуються підготовки. За кошт держави можна пройти підготовку на території України й на території іноземних держав-партнерів".

На початок