Закликала підтримувати окупантів: суд виніс вирок жінці з Тернопільщини

Закликала підтримувати окупантів: суд виніс вирок жінці з Тернопільщини

вирок суду
Суд виніс вирок жінці з Тернопільщини, яка закликала підтримувати окупантів. Тернопільська обласна прокуратура

Жителька Почаєва, що на Тернопільщині, яка закликала підтримувати окупантів, сидітиме 5 років за ґратами. Вона поширювала у соцмережах дописи та відео про підтримку дій російських загарбників й окупаційних адміністрацій.

Про це повідомила пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.

"Прокурор довів у суді, що мешканка Почаєва Ольга Ткачук, через створений нею фейсбучний акаунт на ім’я та прізвище її чоловіка "Олег Мандзій", у березні-квітні 2022 року неодноразово розповсюджувала у мережі Інтернет матеріали про виправдовування нападу РФ на Україну, глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію. Також жінка поширювала антиукраїнські дописи кремлівських пропагандистів, закликала до підтримки збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора, писала коментарі про підтримку дій РФ у регіональних групах соцмережі. Під час судових засідань обвинувачена давала суперечливі показання по справі та не розкаялась у вчиненому", — йдеться у повідомленні.

Дослідивши докази, врахувавши ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, суддя Тернопільського міськрайонного суду визнав жительку Тернопільщини винною та призначив покарання за інкримінованими статтямиКримінального кодексу України (ч. 1 ст. 111-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України), – 5 років позбавлення волі.

"Ухвалою Тернопільського апеляційного суду скарги обвинуваченої та її захисника залишено без задоволення, а вирок суду першої інстанції — без змін".

У повідомленні йдеться, що розслідування у справі здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області. Вирок вступив у законну силу.

На початок