На Тернопільщині відкрили оновлену Подільсько-Волинську січ

На Тернопільщині відкрили оновлену Подільсько-Волинську січ

Оновлену Подільсько-Волинську січ відкрили у Молоткові, що на Тернопільщині. У ній діятиме найбільший в Україні Музей російсько-української війни під відкритим небом.

Про це розповів Суспільному керівник громадської організації "Десантно-козацький рій" Володимир Мосейко.

Під час відкриття провели велопробіг на вшанування пам'яті Героїв та освятили пам'ятний знак загиблим захисникам.

На відкриття оновленого наметового містечка Подільсько-Волинської січі у Молоткові приїхали ветерани та волонтери, учасники патріотичного табору з Тернопільської, Хмельницької, та Кіровоградської областей.

Відкриття пам‘ятного знака, Подільсько-Волинська січ
Музей. Суспільне Тернопіль

Також приїхали учасники велопробігу з Теофіполя та Ланівців. Вони подолали 23 кілометри, щоб вшанувати пам'ять українських захисників, загиблих у російсько-українській війні. Дев'ятирічний Костянтин Пасічник — наймолодший з учасників.

"Я вирішив поїхати на велопробіг, щоб вшанувати пам'ять наших воїнів і підтримати наших захисників", — каже Костянтин Пасічник.

Серед учасників велопробігу і 70-річний Борис Писар.

"Я беру вже п’ятий рік участь у велоперегонах для того, щоб наблизити скоріше мир, щоб всі бачили, що ми непереможні".

8-річний житель Теофіполя Олексій Вальчук взяв участь у велопробігу.

"Я вирішив приїхати, щоб підтримати наших воїнів і вшанувати пам'ять захисників, які загинули".

Подільсько-Волинська січ
Олексій Вальчук. Суспільне Тернопіль

"Ми об'єднали молодь і людей поважного віку для того, щоб організувати цей велопробіг до наших давніх друзів, до наших колег, до наших побратимів на Подільсько-Волинську січ – осередок військово-патріотичного виховання молоді, для того, щоб вони могли ознайомитися, які ще тут не були, а більшість тут щоб і відпочили", — говорить організатор велопробігу Анатолій Стучинський.

На відкриття оновленої Подільсько-Волинської січі прибули священнослужителі з Митрополитом Тернопільським і Кременецьким Нестором та Архієпископом Хмельницьким і Кам'янець-Подільським ПЦУ Павлом. Вони відправили молебень та освятили пам'ятний знак загиблим захисникам.

Подільсько-Волинська січ
Освячення пам'ятника. Суспільне Тернопіль

Під час заходу також відзначили волонтерів, які допомагають ЗСУ. Подружжя Анни та Ігоря Федоруків з Тернополя передали для потреб військових дрон.

"Ми на нашому весіллі вирішили зробити такий невеличкий збір для того, щоб наші гості змогли зробити такий донат. А ми мали можливість придбати дрон для наших військових. Це такий невеличкий наш внесок, який кожен українець повинен зробити", — каже учасниця заходу Вікторія Луцишин.

Під час заходу відкрили і найбільший в Україні музей російсько-української війни під відкритим небом, розповів співорганізатор заходу Володимир Мосейко. За його словами, експонати для нього привезли військові та волонтери.

"Ми співпрацюємо зі всіма військовими. Маємо прапори 3-ї штурмової, 95-ї бригади, швидку допомогу, яка вже не підлягає ремонту, з-під Часового Яру нам передала 28 бригада. Ми спільно з нашим ТЦК придбали їм швидку допомогу і відправили нову, а вони дали нам стару. Тут будуть чергувати медики, це такий медпункт свого роду".

Студентка Ганна Федорук із Шумська приїхала на січ із одногрупниками.

"Я ознайомилася із виїзним музеєм, мені цікаво про нього розповіли. Цікаво було взяти до рук зброю, якою захищають нас захисники".

Ганна Федорук, Подільсько-Волинська січ
Ганна Федорук. Суспільне Тернопіль

"Наша організація займається не тільки волонтерською діяльністю, зараз дуже важлива допомога ЗСУ, але ми думаємо за майбутнє України. Сьогодні ми відкриваємо оновлену Подільсько-Волинську січ. Відкрили музей просто неба. Нам дуже багато передали хлопці із війни речей, а ми в лісі зробили такий музей. Відкриваємо пам’ятник у формі тризуба, який простріляний ракетами. Також ми поєднуємо і козацьку добу, поєднуємо визвольні змагання, відкриваємо криївку, яку ми побудували. Багато нових будівель для наших дітей, щоб їм було тут комфортно перебувати. У нашому таборі планується перебування дітей зі всієї України, бо це вже такий табір відбувається третій раз. Нам допомагають люди з Хмельниччини, Тернопільщини", — каже Володимир Мосейко.

Волонтер, голова правління громадської організації "Козацько-Десантний рій" Володимир Мосейко
Володимир Мосейко. Суспільне Тернопіль

Перший заїзд у табір на Подільсько-Волинській січі розпочнеться 16 червня. Планують прийняти близько ста дітей з різних областей України.

На початок