У Тернополі відкрили виставку "Історія в слові, слово в історії"

У Тернополі відкрили виставку "Історія в слові, слово в історії"

Виставка "Історія в слові, слово в історії"
Виставка газет. Суспільне Тернопіль

Виставку газет і журналів "Історія в слові, слово в історії" відкрили у редакції однієї із тернопільських газет. В експозиції понад 350 друкованих видань різних періодів.

Про це Суспільному розповів ініціатор створення виставки Богдан Новосядлий.

"Русалка Дністрова", "Українські вісти" та "Діло" — ці екземпляри історичних видань представили у новоствореному музеї преси. Ініціатор його створення – головний редактор однієї з тернопільських газет Богдан Новосядлий. Чоловік розповідає, друковані видання поділили на 20 розділів за тематикою, серед яких: "За Україну, за її волю", "Наукові діалоги", "Червоне відлуння", "Букет районівок", "Часописні скарби" та інші.

"Тут зібрано понад 350 найменувань газет і журналів різних періодів. В тому числі є 250 газет і журналів Тернопільщини. Які, власне, видані на Тернопільщині за столітній період. Найстаріша газета тут "Діло"за 1918 рік".

Головний редактор однієї з тернопільських газет Богдан Новосядлий
Богдан Новосядлий. Суспільне Тернопіль

Журналіст Роман Островський передав для виставки 90 експонатів. Під час відкриття чоловік представив ще 16 газет, які привіз спеціально до відкриття музею преси з власного архіву.

"Перший раз передав 46, другий раз передав 28, привіз ще 16. Загалом 90 видань я передав для цього музею. Я ще 16 газет зібрав у своєму архіві на релігійну тематику. Думаю, що вони знадобляться".

Роман Островський, виставка
Журналіст Роман Островський приніс газети. Суспільне Тернопіль

Виставку приурочили до Дня журналіста, який відзначають 6 червня. Вона діятиме постійно.

Газети, виставка
Газети. Суспільне Тернопіль

Авторка Оксана Шимоняк

На початок