На Тернопільщині вшанували пам'ять ексдепутата Верховної ради України

На Тернопільщині вшанували пам'ять ексдепутата Верховної ради України

У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини вшанували пам'ять громадсько-політичного діяча, депутата Верховної ради України ІІ-го скликання Романа Купера. Захід організували до 30-ї річниці з дня його смерті.

Роман Купер народився у селі Галич на Підгаєччині. У музеї зібралися його друзі та рідні.

музей, Тернопіль, Роман Купер, депутат, Верховна рада
Захід із вшанування пам'яті ексдепутата Верховної ради України Романа Купера, Тернопіль, 30 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Василь Івасечко каже, знав Романа Купера.

"Він закінчив Тернопільський медичний університет. На позачергових виборах був обраний депутатом міської ради і став заступником мера Тернополя. Пізніше потрапив до "Української консервативної республіканської партії", її ще називають "партія Хмари" і Романа висунули по Теребовлянському виборчому округу. Тоді система була така, що блокувалися зустрічі та я, як член комісії округу змушений бути на кожній зустрічі, щоб бути разом з Романом. Бачив, як до нього горнулися прості люди".

Василь Івасечко
Василь Івасечко. Суспільне Тернопіль

Роман став Народним депутатом України 12 травня 1994 року, але 30 травня помер, розповіла Суспільному вдова Оксана Купер.

"Він помер Народним депутатом України. Роман був на одному засіданні. До депутатської діяльності він ставився дуже уважно та ґрунтовно. Його обранню передувала особлива агітаційна робота. Він об’їздив майже кожен куточок сіл Тернопільського району".

Оксана Купер
Оксана Купер. Суспільне Тернопіль

Директор музею Національно-визвольної боротьби та військовослужбовець Євген Філь розповідає, Роман Купер був його побратимом у громадсько-політичній діяльності.

"У нас не було ні суботи, ні неділі, щоб ми кудись не їхали. Тоді була хвиля насипання могил Січовим Стрільцям, жертвам комуністичного терору, воякам УПА. І в цей бурхливий час ми всюди їздили, піднімали громадськість та розказували, що має бути Україна".

Євген Філь
Євген Філь тримає брошуру з портретом Романа Купера. Суспільне Тернопіль

На початок