На Тернопільщині невідомі зрубали дерев на 330 тисяч гривень: збитки має сплатити селищна рада

На Тернопільщині невідомі зрубали дерев на 330 тисяч гривень: збитки має сплатити селищна рада

Незаконна вирубка лісу, дерева
Вирубані дерева у лісі. Державна екологічна інспекція в Тернопільській області

У лісових насадженнях Гусятинської громади на Тернопільщині виявили незаконну вирубку дерев. Сума збитків становить понад 330 тисяч гривень.

Про це повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекцієї в Тернопільській області у соцмережі.

Зокрема, в лісі на землях запасу Постолівського старостинського округу незаконно вирубали 14 дерев на суму понад 85 тисяч гривень.

Незаконна вирубка лісу, дерева
Пні на місці зрубаних дерев. Державна екологічна інспекція в Тернопільській області

Ще 27 пнів незаконно зрубаних дерев зафіксували в лісових урочищах на території Самолусківського старостинського округу. Розмір шкоди склав понад 147 тисяч гривень.

Таке ж правопорушення зафіксували й на землях запасу на території Городницького старостинського округу. Тут незаконно вирубали 15 дерев на суму 97 тисяч гривень.

Осіб, винних у заподіянні шкоди, не виявили. Згідно з вимогами статті 107 Лісового кодексу України, за таких умов збитки відшкодовує орган місцевого самоврядування, на території якого розташований ліс. Відтак, Гусятинській селищній раді направили претензію для добровільного відшкодування 330 тисяч гривень.

Відповідно до вимог статті 33 Лісового кодексу України, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, забезпечення охорони, захисту, дотримання правил і норм використання лісових ресурсів у межах лісів комунальної власності, йдеться у повідомленні.

На початок