У Тернополі курсує тролейбус з історіями людей, які зазнали експлуатації

У Тернополі курсує тролейбус з історіями людей, які зазнали експлуатації

У Тернополі курсує тролейбус з історіями людей, які зазнали експлуатації. Запустили такий громадський транспорт під час інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми "Тобою скористалися".

Про це Суспільному розповіла директорка з розвитку громадської організації "Тернопільський міський жіночий клуб "Відродження нації" Оксана Шлюсар.

Гаряча лінія з проидії експлуатації
Плакат із номером Гарячої лінії з проидії експлуатації. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області

У тролейбусі також є номери телефонів, за якими можна анонімно зателефонувати та повідомити про злочин. Зокрема, це контакти Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та насильства 15-47, а також посилання на сайт www.stoptrafficking.org.

"Проблема торгівлі людьми змінюється та адаптовується до сучасних умов. Інформаційна кампанія "Тобою скористалися" у вигляді брендованого транспорту не акцентується на самому визначенні "торгівлі людьми", а на травматичному досвіді реальних людей. І бачачи ці картинки, люди будуть звертатися за допомогою".

Відроження нації Оксана Шлюсар
Оксана Шлюсар, директорка з розвитку громадської організації "Тернопільський міський жіночий клуб "Відродження нації". Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області

За пів року громадська організація "Відродження нації"надала допомогу 252 людям, які зазнали насильства. Це психологічна, юридична та медична допомога.

Начальник відділу міграційної поліції області Олександр Буняк каже, за 2023 рік Міжнародна організація з міграції в Україні виявила та надала допомогу 374 особам, які вціліли від торгівлі людьми, з них 23% — переселенці. Ще 663 людини зазнали трудової експлуатації. Статус постраждалих від торгівлі людьми в Україні мають 92 людини.

"Національна поліція документує вербувальників, які втягують наших громадян в торгівлю людьми. Ми документуємо щороку такі злочини — це і сексуальна експлуатація, і втягнення в заняття жебрацтвом, і інші правопорушення".

Нацполіція Тернопільської області
Олександр Буняк, начальник відділу міграційної поліції Тернопільської області. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області

Інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми "Тобою скористалися" стартувала в 10 обласних центрах України: у Вінниці, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернігові і триватиме пів року. Це міста, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб, розповів заступник Голови Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Стівен Роджерс. Мета акції — попередження торгівлі людьми та популяризація правил безпеки під час міграції. Ініціатори — представництво Міжнародної організації з міграції спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

На початок