На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблим військовослужбовцям

На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблим військовослужбовцям

Відкриття меморіальної дошки, загиблі бійці Анатолій Карп і Сергій Новак
Відкриття меморіальної дошки Анатолію Карпу і Сергію Новаку. Суспільне Тернопіль

На фасаді Великоходачківського ліцею відкрили меморіальну дошку з іменами двох загиблих бійців з Тернопільщини. Це 23-річний Анатолій Карп та 41-річний Сергій Новак.

Про це Суспільному розповів голова Підгороднянської громади Сергій Чапрак.

За його словами, дошку встановили до Дня героїв, який відзначають 23 травня.

Відкриття меморіальної дошки
Меморіальна дошка. Суспільне Тернопіль

Сергія Новака призвали на службу у травні 2022 року. У липні 2023 отримав важкі поранення під Куп’янськом. Лікувався у Харківському, а потім Київському госпіталях. Сестра Сергія Тетяна Бреген каже, що лікарі не змогли врятувати йому життя.

Відкриття меморіальної дошки
Меморіальна дошка загиблим бійцям. Суспільне Тернопіль

"Там були дуже важкі бої. Звісно, коли він заступав на нульові позиції, зв’язку не було. Було дуже тривожно. Це було страшно, коли дзвонив незнайомий номер до мене, в мене завжди був стан наляканий. Особливо коли питали: "Ви сестра Сергія Новака?". Я думала, що то звістка вже така буде жахливою, але побратими на зміну повертались з позицій і він переказував, що скажіть сестрі, що все добре. Але згодом прийшла ця звістка, що він був важко поранений і це були поранення несумісні з життям".

Тетяна Бреген, відкриття меморіальної дошки
Тетяна Бреген. Суспільне Тернопіль

22-річний Анатолій Карп добровільно пішов до війська навесні 2022 року, розповіла директорка Великоходачківського ліцею Ольга Гавришко. За її словами, Анатолій загинув у червні того ж року. Поховали бійця у листопаді 2023. Понад рік бійця вважали безвісти зниклим.

"Дуже Анатолія вразив цей момент, ті звірства, які чинили російські військові у Бучі, в Ірпені. Він не міг пережити того, як можна знущатися з жінок, дітей. Він сам добровільно пішов, не знали батьки. Зі своїм студентським другом пішли добровільно за повістками у військкомат, адже по роках він ще не підлягав призову".

Ольга Гавришко, відкриття меморіальних дошок
Ольга Гавришко. Суспільне Тернопіль

Ініціював встановлення меморіальної плити на фасаді навчального закладу голова Підгороднянської громади Сергій Чапрак. Яка вартість таких плит, чоловік не каже.

"Завісити все меморіальними дошками не хотілося. Тому треба було придумати щось таке компактне. Не дай Боже, що хтось у нас ще відійде, то ми маємо можливість довішати на фасад. Ця ідея була моя, я поділився з колегами, вони це підтримали. Таким чином ми виконали бажання батьків. Це не є така велика вартість, де ми б мали про якісь гроші говорити, якщо ми хочемо увіковічити пам’ять тих, хто віддав своє життя за нас з вами".

Голова Підгороднянської громади Сергій Чапрак, відкриття меморіальних дошок
Сергій Чапрак. Суспільне Тернопіль

Також такі плити встановлять на фасадах навчальних закладів сіл Довжанка і Почапинці, каже Сергій Чапрак. За його словами, це роблять до Дня Героїв, який відзначають 23 травня.

Відкриття меморіальної дошки
Дошку встановили на фасаді ліцею. Суспільне Тернопіль

На початок