У Тернополі відкрили виставку борщівських вишиванок

У Тернополі відкрили виставку борщівських вишиванок

До Дня вишиванки в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представили 50 борщівських вишитих сорочок.

Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Школа борщівської народної сорочки" Вікторія Кривоніс.

Співзасновниця "Школи борщівської народної сорочки" Лариса Овчарук каже, зібрала родинну колекцію від 1940-х років до сьогодні.

"Це родина з села Іване-Пусте, Борщівського району родина Гаврилюк Марії Миколаївни, це бабуся мого чоловіка. На першому манекені представлений її стрій 1940 років, яким він був на той час. На конопяному полотні, вишитий давніми техніками. Далі представлений весільний стрій дочки Ганни. Є вишиванки, які відходять від традицій, ще залишається конопляна тканина, але узори вже ближче до радянських — це троянди".

Співзасновниця "Школи борщівської народної сорочки" Лариса Овчарук, День вишиванки
Лариса Овчарук. Суспільне Тернопіль

День вишиванки, борщівська вишиванка
Родинна колекція. Суспільне Тернопіль

Серед учасників заходу — Вадим Габрух. Хлопець каже, збирає вишиванки для свого музею "Українська хата" у селі Королівка. За його словами, поки в колекції лише 10 вишиванок, серед яких борщівська сорочка.

"Зберігаю вишиванки із центральної України і зі сходу. Маю багато вишитих рушників із різних регіонів. Вважаю найціннішим експонатом домоткані намітки – головний убір до борщівського строю. Для мене це дуже трепетно. Я сам з Борщівщини і вишиванки для мене є великою пристрастю, адже її знищувала роками російська влада. Потрібно відновлювати цю культуру, потрібно її зберігати".

Вадим Габрух, День вишиванки
Вадим Габрух. Суспільне Тернопіль

Голова громадської організації "Школа борщівської народної сорочки" Вікторія Кривоніс каже, окрім вишитих сорочок, на виставці представили рушники та намиста.

День вишиванки
Вишиванки. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, в 2023 році Суспільне зробило спецпроєкт про борщівські жіночі сорочки. Ці історії дивіться в Ютубі.

На початок