На Тернопільщині відбувся чемпіонат України з крос-кантрі

На Тернопільщині відбувся чемпіонат України з крос-кантрі

У селі Зарубинці Збаразької громади на Тернопільщині відбувався чемпіонат України з крос-кантрі. Змагалися понад 100 учасників з різних областей України.

Про це Суспільному розповів організатор змагань Матвій Деркач. За його словами, найстаршому учаснику 60 років, наймолодшим спортсменам — по 8.

"Траса ділиться по класах. Аматори їдуть по спрощеній трасі, без важких підйомів, а професіонали — по важчій. Трек довжиною до 4 кілометрів, час кола залежить від рівня учасника. Заїзд триває близько двох годин, діти та ветерани їдуть менше — пів години та годину відповідно".

У категорії "Діти" перше місце посів Лук’ян Бацик із Львова, у категорії "Аматори" переміг Іван Бойчук із Івано-Франківська, у категорії "Дорослі" переміг Руслан Єфрємян із Харкова.

У категорії "Діти" змагався 10-річний Лук’ян Бацик зі Львова. Каже, на мотоциклі їздить шість років.

"Мені дуже допоміг у цьому тато, я дивився, як він їздить, і також дуже хотів спробувати, як це. То не страшно, я отримую від цього дуже велике задоволення. Я навіть скажу, що для кантрі-кросу – це одна із найкращих локацій, на якій я їздив".

Змагання крос-кантрі
Учасник чемпіонату Лук’ян Бацик зі Львова. Суспільне Тернопіль

Андрій Брикалюк на байку їздить вісім років. Чоловік змагався у двох категоріях – "Аматори" та "Електромотоцикли".

"Електрички їхали годину, а аматори — дві години. Дорога була дуже хороша, є різноманітність рельєфу, а організатори постарались, зробивши круті перешкоди для учасників".

Чемпіонат України з крос-кантрі
Учасник змагань Андрій Брикалюк. Суспільне Тернопіль

В класі "Електромотоцикли" змагалася й киянка Юлія Яковенко.

"У моєму житті це другі змагання. Було дуже цікаво, місцями дуже складно і страшно, але я проїхала і задоволена. Починала вчитись на дорожньому мотоциклі, а згодом попробувала електро і це було круто. Їздили в лісі, бо там завжди міняються дороги та рельєфи".

Електромотоцикли
Киянка Юлія Яковенко. Суспільне Тернопіль

Чемпіонат України відбувається поетапно в різних містах, а потім за результатами всіх етапів визначають чемпіонів.

"Є різні дисципліни — кантрі-крос, яку ми проходимо тут у Зарубинцях, хард ендуро та тріал. Хард ендуро — це триденні або дводенні змагання в горах, тріал і супер ендуро — це дуже технічні дисципліни, у нас вони не надто популярні, проте розвиваються".

Матвій Деркач
Організатор змагань Матвій Деркач. Суспільне Тернопіль

Учасники робили грошові внески. Діти та ветерани війни — 500 гривень, для усіх інших учасників внесок становив 1800 гривень. Усі гроші вклали в організацію змагань і на призи для учасників.

Матвій Деркач каже, чотири роки тому на Чемпіонат України з крос-кантрі приїжджали 20 учасників, а зараз змагання вийшли на кращий рівень і стабільно є не менше сотні спортсменів.

На початок