Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей звернувся до омбудсмена

Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей звернувся до омбудсмена

дитяча бібліотека
Тернопільська обласна біблотека для дітей. Фото:Fb/Тернопільська обласна бібліотека для дітей

Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей сьогодні, 24 квітня, зробив офіційну заяву та звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Звернення пов’язане з конфліктом між переселенцями та бібліотекарями цієї книгозбірні.

Нагадаємо, переселенка з Харкова Катерина Посохова на своїй сторінці у Фейсбуці, 17 квітня, написала, що в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей їй сказали заплатити заставу за книжки в розмірі 600 гривень. Бібліотекарі кажуть, гроші не вимагали, а лише повідомили про правила книгозбірні.

"Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей звертається до Вас з приводу оприлюднення неправдивої інформації у Вашому телеграм каналі та викладеної в офіційному листі до Виконуючого обов'язків начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Володимира Важинського щодо ситуації, що склалась в нашій бібліотеці з сім’єю Посохових", — йдеться у заяві до Дмитра Лубінця на сторінці бібліотеки.

Позиція омбудсмена

Нагадаємо, Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до керівництва ОВА щодо перевірки конфлікту між родиною переселенців та обласною дитячою бібліотекою.

"Інформація про конфлікт між родиною переселенців та обласною дитячою бібліотекою поширилася мережею. Йшлося про те, що дитині з сім’ї ВПО відмовили у вільному та безоплатному отриманні у тимчасове користування книг із фонду бібліотеки. В результаті дитина отримала книги лише після сплати батьками застави у 600 гривень", — йдеться у його повідомленні.

Дмитро Лубінець також написав, що прояви дискримінації ВПО у будь-яких сферах є неприпустимими.

Позиція бібліотекарів

"Вкотре категорично та рішуче заявляємо, що даний факт не відповідає дійсності і не підтверджений жодним документом. 3 і 16 квітня читачу було видано 3 книги без застави. Так само відкидаємо й інші звинувачення. Факти щодо дискримінації з нашого боку читачів з інших регіонів України є абсурдними та провокативними. Сподіваємось на справедливу оцінку даної ситуації та просимо спростувати неправдивий факт отримання бібліотекою від читача застави у розмірі 600 гривень", — йдеться у зверненні бібліотекарів до омбудсмена.

Також бібліотекарі просять Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини захисту.

"А оскільки ситуація, що склалася після публікації Катерини Посохової в інтернет-мережі, негативно вплинула на репутацію нашої бібліотеки та працівників особисто, то просимо захистити нас від дискримінаційних наклепів та організованого хейту".

Директорка обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька сказала Суспільному, що звернення до Дмитра Лубінця на разі оприлюднили лише в соцмережі, але підготували його текстову версію, яку надішлють листом до 30 квітня 2024 року.

Коментар представниці уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України

Нагадаємо, конфлікт між родиною переселенців та Тернопільською обласною бібліотекою для дітей прокоментувала Суспільному представниця уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна.

На запитання, чи була дискримінація щодо переселенців у бібліотеці, вона відповіла:

"Сто відсотків була дискримінація бо, відповідно до закону "Про захист прав внутрішньо переміщених осіб", то внутрішньо переміщенні особи користуються тими самими правами, які мають місцеві. Тому з них не мали права стягувати додаткові кошти аргументуючи це тим, що вони немісцеві. Вони не заплатили, можливо, але в мене є інформація, що вони оплатили ці гроші. Навіть, якщо вони не сплатили, то тільки через юридичну обізнаність батьків. Будь-яка інша людина не стала б вступати в конфлікт і пішла б на умови, які висунула бібліотека. Це людська сторона справи, я вважаю, що тут точно порушено права людей і дитини в тому числі".

Дізнатися більше про конфлікт в Тернопільській обласній бібліотеці

На початок