На Тернопільщині четверо чоловіків незаконно видобули піску на понад 40 мільйонів гривень

На Тернопільщині четверо чоловіків незаконно видобули піску на понад 40 мільйонів гривень

Чоловікам на Тернопільщині оголошують підозру
Чоловікам оголошують підозру. Нацполіція області

На Тернопільщині 58-річний житель організував незаконний видобуток корисних копалин. Четверо підозрюваних видобули піску на суму понад 40 мільйонів гривень.

Про це повідомляють на сайті Нацполіції області.

Чоловік орендував ділянку для ведення бізнесу, проте безпосереднє видобування піску здійснював без дозвільних документів на суміжних земельних площах, які перебувають у комунальній власності, йдеться у повідомленні.

Для прикриття організатор схеми оформив себе як фізичну особу-підприємця, після чого отримав дозвіл на видобування корисних копалин.

Оголошення підозри у незаконному видобутку піску
Оголошення підозри у незаконному видобутку піску на Тернопільщині. Нацполіція області

"Підозрюваний залучив до справи свого сина та двох водіїв спецтехніки. Останні відповідали за підготовку родовища та видобуток піску з подальшим відвантаженням до місць реалізації. Пісок відвантажували на майданчики з продажу будівельних матеріалів та реалізовували фізичним та юридичним особам на території регіону".

Торік у жовтні правоохоронці провели обшуки за адресами фізичних та юридичних осіб, місцями проживання фігурантів та в їхніх автомобілях. Вилучили службову документацію, печатки, спецтехніку та гроші. Оглянули земельні ділянки на території Чортківського району, де незаконно видобували пісок.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора чотирьом чоловікам повідомили про підозру за частиною 2 та 3 статті 27, частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України.

Вирішують питання щодо обрання запобіжних заходів.

За порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

На початок