На Тернопільщину до Кременця привезли орган із Польщі

На Тернопільщину до Кременця привезли орган із Польщі

Орган з Польщі привезли у Кременецьку обласну гуманітарно-педагогічну академію імені Тараса Шевченка. Інструмент — електронний, у ньому 43 регістри та клавіатура для ніг або педаль.

Про це Суспільному розповіла викладачка академії Світлана Бондар. В академії провели першу міжнародну науково-практичну конференцію та концерт духовної музики.

Учасники коференції та концерту у Кременці
Учасники коференції та концерту у Кременці. Фото: Світлана Бондар

Серед учасників заходу — гості з Польщі. Це органіст та професор Віктор Лияк і музикантка Ельжбета Буднік.

Віктор Лияк грає на органі в Кременці
Віктор Лияк грає на органі в Кременці. Суспільне Тернопіль

"Колись давно, було так, що не було електронних органів, грали лише на оригінальних, трубних. А зараз 21 століття і є багато таких сучасних інструментів, граю і на них", — розповів віце-президент Варшавського музичного товариства Віктор Лияк.

За словами викладачки Кременецької академії Світлана Бондар, це другий орган, який відтепер матиме Кременець. Інструменту приблизно 25 років.

"Цей інструмент нам подарував ксьонз Пйотр Клімек з Йозефова. Ми йому безмежно вдячні за це. В Кременці є ще один історичний орган, який має 8 регістрів. В цього ж — 43, по-моєму, але він електронний. Його особливість, що тут є ножна клавіатура. Це, мабуть, єдиний примірник в Тернопільській області із сучасного виготовлення, сучасна марка".

Викладачка Кременецької академії Світлана Бондар
Світлана Бондар, викладачка академії. Суспільне Тернопіль

Інструмент використовуватимуть для навчання та під час фестивалів і концертів, розповіла Світлана Бондар.

На початок