Зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України загиблому бійцю з Тернопільщини

Зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України загиблому бійцю з Тернопільщини

Боєць Сергій Девдюк
Військовий Сергій Девдюк. Бучацька міська рада

На офіційному інтернет-представництві президента України зареєстрували звернення про надання звання Героя України загиблому військовому з Тернопільщини Сергію Девдюку.

Про це повідомили на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Сергій Девдюк був солдатом, старшим санітаром 3 штурмового відділення, 1 штурмового взводу, 2 штурмової роти, військової частини А 4640.

"Сергій був справжнім патріотом України ще з часів Майдану. Потім життєві обставини змусили Сергія поїхати в Польщу на заробітки, але й там він не забув історії рідної Батьківщини. Брав активну участь у житті української громади в Варшаві. Був членом команди Uniters "Суперельфом" який ангажувався в акцію "Свято без тата". Допомагав організовувати "Вечори спогадів про Майдан", брав участь у громадській ініціативі догляду за могилами воїнів УНР. Вів активну волонтерську діяльність з 2014 року. Він міг обрати спокійне життя за кордоном, але його патріотичний дух не дав йому сидіти за кордоном і вже з перших днів повномасштабного вторгнення він повернувся в Україну і в лавах Добровольчого батальйону став на захист міста Київ", — йдеться у петиції.

Був мобілізований, проходив навчання військової справи на Закарпатті та за кордоном. 13 червня 2023 року під час наступальних дій в районі населеного пункту Роботине, Пологівського району, Запорізької області, під час танкового обстрілу їхніх позицій Сергій отримав поранення.

Два місяці він боровся за життя в реанімаціях лікарень Запоріжжя, Дніпра, Києва, Львова. 9 серпня 2023 року в лікарні Святого Пантелеймона у Львові Сергій помер у реанімації.

Поховали бійця 11 серпня 2023 року в місті Бучач. В чоловіка залишилась дружина та двоє дітей.

Петицію зареєстрували 5 квітня 2024 року. Станом на сьогодні, 16 квітня 2024 року, вона набрала 8 005 голосів з 25 000 необхідних.

На початок