Помер аграрій і депутат з Тернопільщини Антон Білик

Помер аграрій і депутат з Тернопільщини Антон Білик

Оновлено
Помер аграрій Антон Білик
Помер аграрій Антон Білик. Фото зі сторінки у соцмережі

На Тернопільщині помер академік — аграрій, Заслужений працівник сільського господарства і колишній депутат обласної ради Антон Білик. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав народний депутат Іван Чайківський.

"Таким його завжди пам'ятатиму... Усміхнений, мудрий, по-батьківськи добрий... Його шлях це не про землю, чи урожай. Його життя — про людей і для людей. Завжди дбав про сім'ю та родину, про колектив, про пайовиків, про колег. Був комусь керівником, комусь — партнером, комусь - клієнтом. Але для всіх був порадником та другом. Дякуємо Антоне Івановичу за життєву науку, батьківські настанови, любов до землі, якою всіх нас надихали... Вічна пам'ять...", — йдеться у дописі Івана Чайківського.

Помер аграрій Антон Білик
Помер аграрій Антон Білик. Фото зі сторінки у соцмережі

Співчуття рідним висловив голова Тернопільської обласної ради в 2015-2020 роках, однопартієць Антона Білика — Віктор Овчарук.

"З Антоном Івановичем ми познайомилися в 2015 році в попередній каденції Тернопільської обласної ради, де ми спільно працювали. Антон Білик був депутатом обласної ради ще з 2009 року. Це людина-епоха, господарник. Коли ми збиралися в обласній раді, наша фракція, його колеги та хлопці, які займаються аграрним бізнесом, завжди називали його батьком. Він був порадником і наставником, давав дійсно цінні поради. Це людина-глиба, враховуючи і його життєвий досвід, і професійний. З ним було приємно працювати".

Фото Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області, 2018 рік. Нагородження "кращих платників податків"
Фото Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області, 2018 рік. Нагородження "кращих платників податків". Фото Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області, 2018 рік

На сторінці Іванівської громади висловили співчуття рідним Антона Білика.

"Антон Іванович був справжнім господарником села. Завдяки його величезному життєвому досвіду, надзвичайній працездатності, умілому керівництву, високому професіоналізму ПП ОП "Іванівське" стало одним з найкращих в районі, області й Україні. Висловлюємо глибокі та щирі співчуття родині", — йдеться у повідомленні.

"Чесний, порядний, добрий, чуйний, завжди готовий допомогти", — написав на своїй сторінці у соцмережі колишній голова Теребовлянської райдержадміністрації Юрій Ништа.

Михайло Войтович працював з Антоном Біликом 25 років. У його агропідприємстві був головним спеціалістом.

"Він був суворим керівником, від нього цього не відбереш, але він був людиною з великим серцем. Коли в тебе було щось не так, він завжди, як ангел-охоронець, міг допомогти або порадою, або коштами, або будь-чим. У важку хвилину він допоміг не десяткам, а сотням людей".

За словами Михайла Войтовича, Антон Білик вперше на Тернопільщині видав зарплату українськими гривнями.

"Він був першим керівником в області, який заплатив своїм працівникам українськими грішми. До нього цього ніхто не зробив, а після нього ще довго вагалися, чи варто це робити. Тоді була розгубленість, люди не могли призвичаїтися до нових умов. За всю незалежність України Антон Білик жодного разу не затримав людям зарплати, не було такого місяця, аби він не розрахувався з людьми. Іноді в умовах ринку це було дуже важко зробити, але він завжди платив людям гроші – це був закон".

Підприємство, керівником якого був Антон Білик, займається вирощуванням зернових культур, цукрового буряка та молочним скотарством.

"Антон Білик не допустив занепаду молочної ферми. В найскрутніші часи там було 500 корів, люди доїли їх, мали доволі високу зарплату. Це стимулювало розвиток села. Дуже багато років пройшло, поки перша людина зі села Іванівці виїхала за кордон. З Іванівців люди не виїжджали за кордон, тому що вони мали гроші, які заробляли в місцевому господарстві. Ферма працює до сьогодні і постачає молоко на одну з тернопільських молочних фірм".

"На відміну від інших керівників, які намагалися бути власниками і відірвати якийсь шматок зі старої системи, яка розпадалася, він викупив майно в людей і віддав їм грішми або продукцією. Тобто, він не просто забрав майно, а віддав людям гроші. Це був рідкісний факт".

Антон Білик був досвідченим агрономом, каже Михайло Войтович.

"Як досвідчений агроном, Антон Білик вперше в нашій області, а може й в Україні, застосував нову технологію обробітку ґрунту і вирощування сільськогосподарських культур – проклав технологічну колію. Це дві паралельні смуги, якими могла проїхати техніка, яка обробляє поля. Для цього потрібно було зробити точні розрахунки, мати досвідчених механізаторів і спеціалістів, щоб це зробити, і він це зробив. Спочатку це лякало людей, вони не розуміли, чому посеред поля смужки вільної землі господар залишає, а він це робив, щоб могли їздити трактори та обробляти культури. Це було геніально, не знаю хто йому це порекомендував, бо в нас в Україні таких науковців і радників не було. Після цього до нього приїхали всі вчитися. За моєї пам’яті, приїжджали десятки керівників з області та з України, щоб вчитися. Він увійде в історію як один із кращих агрономів і керівників".

Антон Білик народився у селі Гиньківці Чортківського району. Закінчив Заліщицький радгосп-технікум і Львівський сільськогосподарський інститут. Служив в армії, потім працював головним агрономом у колгоспі в селі Іванівка на Теребовлянщині. Із 1973 року очолював колгосп до 2000 року. Після реформування господарства у ПАП "Іванівське" став його директором. Йому було 88 років.

На початок