"Поки ми п’ємо каву — їх катують": родичі та друзі захисників Маріуполя на акції FreeAzov

"Поки ми п’ємо каву — їх катують": родичі та друзі захисників Маріуполя на акції FreeAzov

У Тернополі родичі та друзі захисників Маріуполя сьогодні, 14 квітня, знову провели акцію FreeAzov. Цього разу зібралися біля Архикадердального храму УГКЦ.

Співорганізаторка мітингу, маріупольчанка Наталія Дубиніна розповіла Суспільному, зібралися біля Катедри, бо тут проходить багато людей.

FreeAzov
Учасники мітингу біля Катедри в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Із портретом свого чоловіка на прапорі прийшла маріупольчанка Марина.

"У травні буде вже 2 роки, як мій чоловік перебуває в полоні. Ми сьогодні виходимо на акцію для того, щоб наша держава і наша країна, весь світ не забував про наших хлопців, які мужньо захищали, які боронили не тільки Маріуполь, але і всю Україну, які дали можливість перегрупуватися для того, щоб не захоплені були інші міста. Дуже хочеться, щоб не забували про них, дуже хочеться, щоб почали відбуватися обміни".

мітинг FreeAzov в Тернополі
Учасниці мітингу. Фото: Суспільне Тернопіль

Ірина Кир’янова каже, прийшла на акцію, бо в полоні її друзі. Розповідає, була в Маріуполі до останнього, допомагала азовцям, доки в неї не влучили уламки міни, тоді захисники міста допомогти їй виїхати. Жінка прийшла із плакатом "Доки ми п’ємо каву — їх катують".

"Поруч з нами було таке місце, де поранених звозили в підвали і ми готували з моєю сім’єю, з сусідами їм їсти, тому що там вже не було чого їсти, а в нас була картопля. Одного дня я була вдома, готувала і через дах мені прилетіли два уламки міни. Бо росіяни кидали їх по житлових будинках, вони не думали, куди вони це кидають, в кого, їм було все одно, вони просто хотіли все зруйнувати. І ось так в мене прилетіло, але в нас вже тоді не було ні лікарень, ні медиків. І мене "Азов" забрав до себе і надали першу допомогу, яку змогли, і вже от 15 квітня буде два роки, як я виїхала з міста. Багато людей живе своїм життям зараз. Це правильно, це нормально, люди повинні жити нормальним життям, просто коли ми живемо зараз в спокійному місті, як Тернопіль, ми повинні пам’ятати, чому так сталося".

FreeAzov
Ірина Кир’янова. Фото: Суспільне Тернопіль

Співорганізаторка акції Наталія Дубиніна каже, виходитимуть на мітинги, доки їхніх рідних не повернуть. Розповідає, вона теж маріупольчанка, її наречений Дмитро в полоні.

"У мене наречений в полоні і друзі також в полоні, зник зв'язок з ним десь в березні, потім він вийшов на зв'язок в квітні, трошки ми спілкувались в травні, коли вони вийшли в полон —він просто набрав, сказав, що він в полоні і чекати його нескоро і все. А в "Азові" він з 2014 року".

FreeAzov
Наталія Дубиніна прийшла на акцію з домашнім улюбленцем. Фото: Суспільне Тернопіль

підтримка полонених
У Тернополі родичі та друзі захисників Маріуполя провели акцію FreeAzov. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок