На Тернопільщині перше в Україні впроваджують цифровізацію відходів

На Тернопільщині перше в Україні впроваджують цифровізацію відходів

На Тернопільщині перше в Україні впроваджують цифровізацію відходів
. Фото: Чортківська міська рада

На Тернопільщині вперше в Україні впроваджують цифровізацію відходів у навчальних закладах. Це пілотний проєкт, участь у якому беруть вихованці й працівники шкіл, ліцеїв та гімназій Чортківської громади. Про це повідомили на сторінці Чортківської міської ради.

Цей проєкт полягає у тому, що учасники мають зареєструватися у застосунку Greenbin.app на смартфоні, принести чисті та сухі пластикові пляшки, та перед тим, як викинути їх до урни, відсканувати на пляшці QR-код, який видадуть у навчальному закладі.

"Попередньо кожен заклад був зареєстрований на веб-сайті Greenbin.app і самостійно додав свої визначені потреби, наприклад: принтер, ламінатор, маршрутизатор, футбольні м’ячі, компас, карти світу, барометр, набори для бадмінтону та інші речі. Щоб отримати щось із переліку, треба зібрати певну кількість балів. Кожна дитина отримує бали залежно від того, скільки пляшок викинула в урну. Бали активуються після вилучення комунальним підприємством якісно та правильно підготовленої сировини", — написали на сторінці міської ради.

У повідомленні також йдеться, що деякі навчальні заклади уже почали цифровізувати відходи.

"В ліцеї №5 лише за перші 3 тижні було зібрано 1100 пляшок, це 45 кілограмів пластику, і представники закладу досягнули своєї першої цілі — отримали ламінатор. Загалом Чортківський ліцей №5 здав 1927 пляшок — це 79 кілограмів, Чортківський ліцей №1 імені Шашкевича — 857 пляшок, це 35 кілограмів. Чортківська гімназія №2 задала 270 пляшок – це 10,5 кілограмів та Горішньовигнанська гімназія — 444 пляшки, а це 17 кілограмів".

На початок