На Тернопільщині щороку майже у 1000 людей діагностують глаукому

На Тернопільщині щороку майже у 1000 людей діагностують глаукому

Від початку року на Тернопільщині в 300 людей діагностували глаукому. Про це повідомила лікарка-офтальмологиня Тернопільської обласної клінічної лікарні Катерина Банах.

До Всесвітнього дня боротьби із глаукомою лікарі розповіли Суспільному про діагностику на ранніх стадіях і лікування цього захворювання.

Офтальмологиня Тернопільської обласної клінічної лікарні обстежує пацієнта
Офтальмологиня Тернопільської обласної клінічної лікарні обстежує пацієнта. Суспільне Тернопіль

У офтальмологічному відділенні обстежують Володимира Онищука. Чоловік розповідає, у нього діагностували глаукому на одному з очей.

"Почалося з того, що почало мене око боліти, було відчуття, ніби плівка затемнює око все поколювало. Щодалі, то гірше. Та треба було одразу йти на обстеження, може якби швидше, то було б ефективніше".

Володимира Онищука
Володимира Онищука. Суспільне Тернопіль

Після діагностики, каже Володимир, йому зробили операції на обох очах. На лівому оці лікували глаукому, на правому — катаракту.

"Бачу добре все. Перевіряли — 100% є і дякую, що такі є в нас лікарі, що молоді спеціалісти є. А то був би дід сліпий на старість".

Офтальмологиня Тернопільської обласної клінічної лікарні обстежує Володимира Онищука
Офтальмологиня Тернопільської обласної клінічної лікарні обстежує Володимира Онищука. Суспільне Тернопіль

Лікарка-офтальмологиня Зоряна Савчук обстежує зорові нерви пацієнтів на комп’ютерному томографі.

"Для глаукоми це обстеження дуже важливе, бо ми можемо визначити на ранніх стадіях захворювання, які вражають найменші нервові волокна, гангліонарні клітини, з яких ми можемо точно діагностувати, точно попередити пацієнта, що в нього може бути навіть загроза виникнення глаукоми".

Зоряна Савчук
Зоряна Савчук. Суспільне Тернопіль

Лікарка-офтальмологиня Катерина Банах розповідає, цьогоріч в обласній лікарні глаукому діагностували у близько 300 пацієнтів. Із них 70% пацієнтів потребували операції. В середньому цей діагноз щороку ставлять 1000 пацієнтів.

"Факторами ризику розвитку глаукоми є спадковий фактор, вік в межах 40 — 45 років, діабет, атеросклероз, підвищений артеріальний тиск, міопія або гіперметропія високого ступеня. Варто звернути увагу, що пацієнтам, у яких є обтяжений сімейний анамнез, варто вимірювати внутрішньоочний тиск 1-2 рази на рік".

Катерина Банах
Катерина Банах. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, 6 березня — Всесвітній день боротьби із глаукомою. Його відзначають з 2008 року, за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

На початок