Роботодавці Тернопільщини можуть отримати понад сто тисяч гривень за працевлаштування людей з інвалідністю

Роботодавці Тернопільщини можуть отримати понад сто тисяч гривень за працевлаштування людей з інвалідністю

Під час брифінгу в Тернопільській ОВА
Під час брифінгу. Фото: Тернопільська ОВА

Роботодавці Тернопільщини можуть отримати компенсації за оплату праці та облаштування робочого місця для людини з інвалідністю.

Про це під час брифінгу розповіла начальниця відділу активних програм обласного Центру зайнятості Світлана Дудка.

За її словами, в серпні уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, може отримати понад сто тисяч гривень компенсації за облаштування місця.

Світлана Дудка, начальниця відділу активних програм Тернопільського обласного Центру зайнятості
Світлана Дудка, начальниця відділу активних програм обласного Центру зайнятості. Фото: Тернопільська ОВА

"Роботодавець, який працевлаштував людину з першою групою інвалідності та облаштував робоче місце, може отримати компенсацію до 106,5 тисяч гривень. Якщо людину з другою групою інвалідності — то до 71 тисячі гривень. Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця великий. Це меблі та фурнітура для робочих місць, компʼютери, програмне забезпечення, поручні, бруси, машини для виробництва та оброблення, засоби захисту здоровʼя на робочих місцях. Подати заявку про відшкодування вартості облаштування робочого місця роботодавець може до 90 днів".

За працевлаштування людини з інвалідністю, що мала статус безробітної, роботодавець може отримати компенсацію фактичних витрат на оплату праці розміром 50 відсотків. Вона не повинна перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.

"Загальна тривалість виплати компенсації — 6 місяців протягом року кожен непарний місяць. Від початку 2024 року нею скористався один роботодавець з Тернопільщини".

Микола Городецький, директор Тернопільського обласного Центру зайнятості
Микола Городецький, директор обласного Центру зайнятості. Фото: Тернопільська ОВА

Цьогоріч в обласний центр зайнятості звернулося 289 людей з інвалідністю. Серед них — 27 ветеранів російсько-української війни. Зараз шукають роботу 175 людей, повідомив під час брифінгу директор обласного Центру зайнятості Микола Городецький.

"Люди з інвалідністю, які зареєстровані в Центрі зайнятості і мають статус безробітного, можуть бути залучені до участі в громадських роботах чи роботах тимчасового характеру. До цих робіт у 2023 році залучили 10 людей з інвалідністю, у 2024 — четверо. Також в умовах воєнного стану діє "Армія відновлення". Торік 22 людини з інвалідністю долучилися до відновлювальних робіт, у 2024 — восьмеро".

За словами Миколи Городецького, в області пропонують 55 вакансій для людей з інвалідністю. Серед найзатребуваніших професій — водії, лікарі та слюсарі.

На початок