У системі ДСНС Тернопільщини створили нові підрозділи

У системі ДСНС Тернопільщини створили нові підрозділи

ДСНС в Тернопільській області
ДСНС Тернопільщини. Фото: ДСНС області

За п’ять років у системі ДСНС Тернопільщини створили нові підрозділи та збільшили кількість наявних.

Про це під час брифінгу розповів Суспільному начальник пожежно-рятувальної служби області Віктор Маслей.

За його словами, це стосується, зокрема, піротехнічного та кінологічного підрозділу, групи водолазно-рятувальних робіт, частини радіаційно-хімічно-біологічного захисту.

Віктор Маслей, начальник пожежно-рятувальної служби Тернопільської області
Віктор Маслей, начальник пожежно-рятувальної служби області. Фото: Суспільне Тернопіль

"Піротехнічний підрозділ збільшили з двох відділень до шести. Створили групу водолазно-рятувальних робіт. Це два відділення, вони здійснюють лише пошук, бо ми не можемо поставити на кожній річці чи на кожному ставку рятувальника. Також на Тернопільщині буде частина радіаційно-хімічно-біологічного захисту. Вона повинна реагувати на хімічні аварії або радіаційно-хімічний тероризм".

У кінологічному підрозділі є собака Фіона, яка пройшла навчання в Португалії та отримала європейський сертифікат.

"Це єдина собака в Західному регіоні, яка може самостійно виконувати завдання з пошуку потерпілих у завалах. Коли в багатоповерхівки прилітають ракети, не завжди кінолог може тварину супроводжувати. Це може бути небезпечно для рятувальника. А чотирилапий може пройти", — сказав начальник пожежно-рятувальної служби.

Понад 40% пожеж в сільській місцевості гасять підрозділи місцевої пожежної охорони без допомоги підрозділів ДСНС.

"В області функціонує 61 підрозділ місцевої пожежної охорони. Вони не мають такого функціонала, як підрозділи ДСНС, не настільки технічно оснащені, але здатні гасити пожежі в сільській місцевості, надавати допомогу населенню до прибуття рятувальників. У деяких випадках самостійно гасять вогонь. У 2023 році ми спільно з територіальними громадами створили додатково ще 9 підрозділів місцевої пожежної охорони".

Торік 25 підрозділів головного управління ДСНС області поповнили майже 30 одиницями спеціальної пожежно-рятувальної, піротехнічної та іншої техніки. 61 автомобіль віддали для пожежних команд у територіальних громадах, повідомив Віктор Маслей.

На початок