Оголосили підозру в отриманні "відкатів" ще одному інспектору ДСНС Тернопільщини

Оголосили підозру в отриманні "відкатів" ще одному інспектору ДСНС Тернопільщини

Двох працівників пожежно-рятувальної служби Тернопільщини, яких підозрюють в отриманні "відкатів", звільнили з ДСНС. Підозру одному з них оголосили вчора, 21 лютого. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив начальник головного управління ДСНС України в Тернопільській області Віктор Маслей.

За його словами, одному з інспекторів оголосили про підозру вчора, іншому — торік.

"У листопаді минулого року правоохоронними органами було проведено ряд обшуків в підрозділах ДСНС. За результатами цих обшуків була оголошена одна підозра минулого року одному нашому працівнику. Вчора була оголошена, — він не затриманий, підозра ще одному нашому інспектору. За 4 місяці правоохоронні органи сформулювали підозру двом працівникам. Фігуранти кримінальної справи, тобто особи, які підозрюються правоохоронцями, — не визнані винними, бо ще матеріали не в суді".

Віктор Маслей
Віктор Маслей. Фото: Суспільне Тернопіль

Віктор Маслей розповів, підозрювані — працівник Кременецького районного управління і начальник караулу пожежної частини міста Гусятин.

"Вони були звільнені з органів ДСНС за дискредитацію ділової репутації".

За словами прокурора Руслана Царя, інспектора районного управління пожежно-рятувальної служби області підозрюють за частинами першою і третьою статті 368 Кримінального кодексу. Це "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". За це передбачено штраф до 68 тисяч гривень, арешт до 6 місяців, або позбавлення волі до 10 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

"Як встановлено, підозрюваний спільно з іншими, організував і зареєстрував товариства з надання послуг з виконання робіт протипожежної безпеки. Надалі інспектор, лобіюючи інтереси вказаних товариств, спонукав керівників державних та комунальних підприємств отримувати послуги саме цих товариств. За що отримав "відкати" в розмірі від 10% до 20% від вартості виконаних робіт. На даний час задокументовано два таких факти на загальну суму 17 тисяч гривень", — каже Руслан Цар.

прокурор Руслан Цар
Руслан Цар. Фото: Суспільне Тернопіль

За його словами, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу стосовно підозрюваного.

Нагадаємо, 3 січня в обласному управлінні Служби безпеки України повідомили про викриття корупційної схеми в управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Головному інспектору відділу запобігання надзвичайним ситуаціям правоохоронці повідомили про підозру за статтею 368 Кримінального кодексу.

На початок