На Тернопільщині відновили 24 будинки для переселенців

На Тернопільщині відновили 24 будинки для переселенців

На Тернопільщині у Копичинецькій громаді облаштували 24 будинки для переселенців. Зробили це за гроші американської організації "CORE Response".

Про це Суспільному розповів керівник цього проєкту Арсен Келічавий.

Переселенка Альбіна Куницька розповідає, проживала в будинку до 16 років. Коли переїхала до Харкова, то за будинком ніхто не доглядав.

"У цьому будинку ми проживаємо вже два роки, після того, як виїхали з Харкова, коли розпочалася повномасштабна війна. Стан будинку був жахливий, дах був з дірками. На кухні не було жодної розетки".

Переселенка з Харкова Альбіна Куницька
Переселенка Альбіна Куницька. Фото: Суспільне Тернопіль

У травні 2023 року в Копичинецькій громаді розпочали облаштовувати будинки для переселенців за проєктом американської організації "CORE Response". Жінка каже, про проєкт дізналась через соцмережі та звернулась за допомогою. Альбіна розповіла, що вдалось зробити за гроші проєкту.

"Закрили нам люк, зробили двері, що було дуже важливим для зберігання тепла, поставили конвектори, поміняли вікна".

вікна
Вікна у будинку. Фото: Суспільне Тернопіль

Альбіна Куницька каже, також перекрили дах та зробили ванну кімнату.

Конвектор у будинку
Конвектор. Фото: Суспільне Тернопіль

В іншому відновленому будинку живе Наталія Волвенко із Краматорська. Сюди із сином приїхала у вересні 2022 року. Жінка говорить, перед заїздом тут облаштували усе необхідне.

"Поставили нові вікна, тут були старі. У нас є меблі, кухня, чайник, мультиварка. Тепер ми можемо нормально жити".

Переселенка Наталія Волвенко
Наталія Волвенко із Краматорська. Фото: Суспільне Тернопіль

кухня у переселенців
Кухня. Фото: Суспільне Тернопіль

Керівник проєкту "Будинки для ВПО" Арсен Келічавий розповів, що у Копичинецькій громаді за 8 місяців роботи проєкту відремонтували та облаштували 24 будинки із 27.

"Ми допомагаємо для власників, а вони безкоштовно надають оренду мінімум на один рік для переселенців. Ще в жодному будинку рік не пройшов. Ми спілкуємось із власниками, то більшість з них готові, щоб переселенці продовжували там жити безкоштовно і надалі".

Проєкт діє за гроші американської організації "CORE Response". Бюджет проєкту – 110 тисяч доларів.

"Кожен будинок має свій окремий бюджет. Ми робили певне попереднє дослідження, де з інженерами та експертами оцінювали стан кожного будинку. Відповідно до потреб виділявся окремий, який потім затверджувався донором для кожного з будинків".

Керівник проєкту "Будинки для ВПО" Арсен Келічавий
Арсен Келічавий. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами начальниці відділу комунікації Копичинецької міської ради Аліни Матвіїв, у громаді проживає понад 700 переселенців.

На початок