У Тернополі відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям полку "Азов"

У Тернополі відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям полку "Азов"

Виставка присвячена бійцям полку "Азов"
Виставка "Полк "Азов" — Янголи Маріуполя". Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили пересувну виставку "Полк "Азов" — Янголи Маріуполя". На ній представили понад 200 постерів з фото та біографіями загиблих військових. Двоє з них — тернополяни. Виставку організували родини військових з громадської організації "Серце нАЗОВні".

Про це Суспільному розповіла організаторка виставки Віра Литвиненко.

Жінка каже, її син Владислав Литвиненко загинув у березні 2022 року при обороні Маріуполя.

Військовий Владислав Литвиненко
Боєць Владислав Литвиненко. Фото: Суспільне Тернопіль

"Він з січня 2015 року, ще бувши студентом Київського професійного училища будівництва, пішов воювати під Донецьк. Говорив, що їде на спортивні змагання. Ця ідея виникла, коли ми почали страшні звістки отримувати. Весь світ в режимі онлайн спостерігав за обороною Маріуполя, як воїни відчайдушно воювали в повному оточені".

Мати загиблого бійця Віра Литвиненко
Організаторка виставки Віра Литвиненко. Фото: Суспільне Тернопіль

Переселенець з Маріуполя Костянтин Карцев розповідає, відвідав виставку, щоб поглянути на обличчя людей, які обороняли Маріуполь.

"Завдяки героям, які поклали своє життя, власне, ми мали можливість триматися, ми мали можливість плекати надію, що Маріуполь залишиться в складі України, що він не буде окупований. Ми вірили в те, що ми зможемо відбити Маріуполь".

Переселенець Костянтин Карцер
Переселенець з Маріуполя Костянтин Карцев. Фото: Суспільне Тернопіль

Діятиме виставка протягом місяця. З лютого 2023 року її демонструють у Національному музеї історії України в Києві. Тернопіль — 10 місто, куди привезли цю пересувну експозицію.

Автор: Софія Хлистун

На початок