У Тернополі відбулося вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких. Премією нагородили громадських та культурних діячів Тернополя та області. Кандидатів обирали за двома складовими — літературною та мистецькою.
Про це Суспільному повідомив член громадської ради з присудження премії Михайло Тимошик.
Український вчений Михайло Андрейчин розповів за що вручається ця премія.
"Ця премія дуже важлива в Україні. Її вручають за видатні досягнення в художній літературі, поезії та мистецтві. Цього разу також є представники різних жанрів. Обирати було важко, бо було понад 20 заяв. Пройшли лише деякі. Ми вважаємо, що це найкращі представники нашої творчої інтелігенції".
Микола Шевчук — заслужений художник України отримав премію Братів Лепких за популяризацію творчості Богдана та Левка Лепкого, зокрема створення портрета Левка Лепкого.
"Ми вперше в Україні із нашим народним художником Богданом Ткачиком організовували Всеукраїнський живописний пленер "Босими стежками Лепких". В 2019 році я створював портрет Левка Лепкого, тому що вважав, що несправедливо замовчується його імʼя в нашій історії. Загалом моя творчість висвітлює глибоку історію українського народу".
Премію отримала також поетеса Раїса Обшарська. Вона нагороджена за збірку віршів "Кулі в трояндах".
"Для нас дуже важливо, щоб ми і надалі творили, писали, і нашим культурним фронтом наближали перемогу", — розповідає поетеса.
Цього року премію братів Лепких вручили також заслуженому діячу мистецтв України Сергію Лазо та заслуженому працівнику культури України Анатолію Баньковському. Окрім цього, премію отримали троє діячів зі Львова, Чернігова та Сумщини. Премію заснували 34 роки тому. За цей час її лауреатами стали 150 осіб і творчих колективів. Серед них — письменники, художники, літературознавці, громадсько-культурні діячі.
Брати Богдан та Левко Лепкі — українські громадсько-політичні та літературно-мистецькі діячі. Їхня пісня "Чуєш, брате мій" стала класикою української музичної культури. Творча спадщина Богдана Лепкого складає понад 80 власних книг, а також бібліографія творів становить до тисячі поезій. Левко Лепкий є автором стрілецьких пісень, зокрема "Гей, видно село", "Бо війна війною".
Автор: Христина Кругляк