За власні гроші члени ветеранського кооперативу Тернополя розбудовують село. На земельних ділянках, які в 2017 році держава виділила для учасників російсько-української війни та родин загиблих бійців, вони провели електрику, воду, а зараз роблять дороги. Про це повідомив голова обслуговуючого кооперативу "Сади ветеранів АТО" Зеновій Гладчук.
Поблизу Тернополя на площі понад 83 гектари є 833 земельні ділянки.
Нацгвардієць Олексій Гаврилюк прослужив 26 років, був в АТО, тепер вийшов на пенсію. Він зводить тут дім: "Будиночок маленький, 7 на 8, кухня, кімната, туалет, ванна. Для нас з дружиною буде достатньо, внукам буде де бігати, свіже повітря".
"До земельних ділянок підвели воду. На водопостачання члени кооперативу витратили майже 1 млн 600 тисяч гривень. Встановили дві водонапірних вежі", – каже Василь Гулик.
Чоловік служив у 24 бригаді, рік був на фронті, де отримав поранення. На своїй ділянці садить овочі та фрукти, будувати будинок поки не планує.
"Ми знайшли вежу в Збаразькому районі, вона не використовувалася, колгосп розпався і так вона лежала без діла. Ми цю вежу викупили в сільській раді, помалювали, поремонтували, встановили, залили бетонний майданчик. Перша свердловина закачує воду на першу й на другу водонапрні вежі. Глибина 120 метрів, воду ми беремо із 116-ти метрів", – розповів Гулик.
Також провели електрику. На це витратили понад 1 млн 800 тисяч гривень. Ці гроші – теж внески членів кооперативу.
На території кооперативу облаштували 14 вулиць протяжністю 16,5 км. За словами Зеновія Гладчука, назви вулиць узгоджували з усіма членами кооперативу: "Є вулиця героїв АТО. Сюди дорога вже частково зроблена. Тут є Світанкова, Соборна, Гайдамацька. Молодіжна Центральні дороги мають бути по 12 метрів ширини, поки зробили такі, щоб люди могли возити будівельні матеріали, могли будуватися".
Щоб зробити дороги, кожен із учасників кооперативу здав по 4 тисячі гривень. На разі зробили 7,5 км доріг – це 1 млн 600 тисяч гривень.
На вулиці Тернопільській побудував будинок батько айдарівця Михайло Юркевич. Його син Андрій у 2014 році загинув в АТО.
"Внизу буде підвал, а зверху буде котельня. Буде твердопаливний котел. Ще туалет, кладовка невеличка, кімната, кабінет", – розповів Юркевич.
Для безпеки на території кооперативу встановили 4 камери відеоспостереження.
Також ветерани хочуть збудувати школу. Адже в членів кооперативу майже 500 дітей шкільного віку.
Зеновій Гладчук повідомив, що у 2023 році ветерани планують змінити цільове призначення земельних ділянок і подати документи про створення населеного пункту.
Повне відео
Упродовж семи тижнів у виборчому марафоні "Місцеві" Суспільне розповідатиме історії з усієї країни про проблеми, якими насправді живуть люди в регіонах і як їх можна вирішувати на місцевому рівні, не чекаючи великих політичних рішень. Перший тиждень марафону, який розпочався 7 вересня, присвятили медицині.
Подивитись про те, як живуть люди в регіонах України, можна: у вечірніх випусках новин UA:Перший, новинних радіоефірах, ефірах регіональних філій, соцмережах, на сайті, а також в ефірах оновленої "Суспільної студії" та програми "Ранок на Суспільному".