У Тернополі першою у новорічну ніч народилася дівчинка

У Тернополі першою у новорічну ніч народилася дівчинка

У Тернополі в перший день нового року народилося десятеро немовлят народилися в Тернополі. В обласному перинатальному центрі "Мати і дитина" прийняли пологи у 8 жінок, ще двоє жінок народили в комунальній міській лікарні № 2.

Про це Суспільному розповіли директор перинатального центру Віктор Овчарук і меддиректорка з пологової допомоги лікарні Ольга Сидорчук.

Дівчинка народилася через 10 хвилин після настання нового 2024 року. Її мама Тетяна Олексів каже, планує назвати дитину Єлизаветою.

"Це найкращий подарунок, який тільки можна отримати на Новий рік. Було все швидко, все легко. Ми щасливі. Це неймовірне щастя. Бути мамою — це найбільший дар, який може мати жінка".

Тетяна Олексів
Породілля Тетяна Олексів. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік Тетяни Андрій розповідає, до перинатального центру вони з дружиною приїхали 31 грудня.

"Вчора ввечері ми надійшли у пологовий будинок. І новорічну ніч вже зустріли тут. Трохи більшим складом. В пологовій палаті. Після 12 години якраз жінка народила. Для мене дуже складно. Збоку складніше, напевно, ніж для дружини. Дуже хвилювався на початку, дякую професійності лікарів все пройшло успішно".

Андрій
Андрій Олексів. Фото: Суспільне Тернопіль

Вікторія Саламон також народила доньку в Новорічну ніч. Ім’я для неї вибрала давно. Назве дівчинку Варварою.

"Це було неочікувано, бо ми трохи пізніше чекали на неї. Але такий нам подарунок під ялинку. Це круто, думаю. Я не хотіла на свята і вночі. Бо я народила вночі, о другій годині. Але вже як склалося. Була тривога. Трішки було страшно, але про те тоді не думалось. З жіночого боку це важко, але в мене відбулися пологи добре. Лікарі були добрі. Все пройшло добре. Дитинка і я здорові. Це не описати словами. Таке відчуття, ніби вона не вчора народилася, а була з нами завжди".

Вікторія Саламон
Породілля Вікторія Саламон. Фото: Суспільне Тернопіль

Генеральний директор обласного перинатального центру "Мати і дитина" Віктор Овчарук розповідає, в обох жінок пологи прийняли без ускладнень.

"Мами з дітками в спільному перебуванні. Батьки є спільно з ними. Тобто, все гаразд. Такий початок для початку року є оптимістичним. Сподіваємось, буде надалі багато жінок, які будуть народжувати українців. Ми звикли до роботи в умовах тривог, які посилились вкінці минулого року. Зараз ми також бачимо, що тривога за тривогою. Це для нас не є якоюсь проблемою. Ми як працювали, так і працюємо. Єдине — це складність для жінок, бо треба дитину і жінку спустити в підвальне приміщення для того, щоб можна було сховатися в укриття".

Віктор Овчарук
Директор обласного перинатального центру "Мати і дитина" Віктор Овчарук. Фото: Суспільне Тернопіль

Вікторія Черенко народила сина в акушерському відділенні комунальної міської лікарні № 2.

"У мене були партнерські пологи. Був і чоловік, мама. Всі брали активну участь".

Породілля Вікторія Черенко у пологовому будинку
Породілля Вікторія Черенко. Фото: Суспільне Тернопіль

Меддиректорка з пологової допомоги лікарні Ольга Сидорчук розповідає, протягом 1 січня в медзакладі народилися двоє немовлят.

"Два хлопчики. Обидва гарні, здорові. Однин вагою 3 100, а інший вагою 4 100".

Меддиректорка Ольга Сидорчук
Меддиректорка з пологової допомоги лікарні Ольга Сидорчук. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок