На Тернопільщині волонтери виготовляють дрони для бійців ЗСУ

На Тернопільщині волонтери виготовляють дрони для бійців ЗСУ

Дрони виготовляють у Кременці
Роман Крижановський і Андрій Левчук. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині розпочали виготовляти дрони для бійців. Роблять їх місцеві радіоінженери. Деталі друкують на 3D-принтері та замовляють з-за кордону.

Про це Суспільному повідомив директор благодійної організації "Добродії" Андрій Левчук.

Директор благодійної організації розповів про п’ятидюймовий дрон, який виготовили нещодавно.

"Дрони, які ми будемо виготовляти, звичайна схема в них. Є нижня планка, верхня, промені, на які чіпляються мотори, їх може бути 4, 6, або більше, залежить все від потреб. Є схеми, до яких все спаюється, є антена, камера, також сюди можна ставити іншу камеру, чи камеру нічного бачення. Є місце, де вішається батарея. Батареї також різні в залежності від завдань будуть стояти. І безпосередньо місце, де чіпляється підвісне обладнання для скиду".

Андрій Левчук
Директор благодійної організації "Добродії" Андрій Левчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Дрон, який виготовили у Кременці
Дрон для бійців ЗСУ. Фото: Суспільне Тернопіль

Волонтер Роман Крижановський співпрацює з місцевою військовою частиною. Чоловік говорить, дрони потрібні українським бійцям.

"Допомагаю військовій частині в різних питаннях. Одне із питань — це дрони. Вони у війську дуже потрібні. В нас в частині є сертифіковані спеціалісти, які їх використовують. Але це розхідний матеріал, тому їх треба багато. Це життя наших військовослужбовців, їхні очі, також вони допомагають знищити ворога та робити скиди".

Волонтер Роман Крижановський з Кременця
Волонтер Роман Крижановський. Фото: Суспільне Тернопіль

Дрони для бійців ЗСУ
Дрон, який виготовили волонтери. Фото: Суспільне Тернопіль

Щоб виготовити один дрон, затрачають від 20 тисяч гривень. Ці гроші благодійній організації перераховують люди. Планують робити десятидюймові дрони, які зможуть підняти до трьох кілограмів. Їх оснастять потужними батареями, аби подовжити час польоту.

"Зараз ми хочемо зробити п’ять дронів для кременецького батальйону, який виконує бойові завдання на сході, а далі дійти до того, щоб під потреби військовослужбовців робити 50 одиниць і нарощувати свої потужності", — говорить Андрій Левчук.

Директор благодійного фонду і волонтер
Андрій Левчук і Роман Крижановський. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок