На тернопільському ринку за літр меду продавці просять від 120 до 180 гривень. Ціни різняться в залежності від того, який це вид меду.
Мед з власної пасіки із села Бенева Золотниківської громади привіз Іван Зайшлий.
"Це квітковий мед. Він поділяється на весняний, це світлий, перший мед. Сади, акація. То такий світлий мед, весняний, має маслянисту структуру. Він такий лагідний, ніжний, делікатний, для дітей, немає крупинок. Далі йдуть літні меди. Починається липа, різнотрав’я, малина та всякі квіточки, соняшниковий мед. Далі йде гречка, з росторопшою такий темніший, гречка з різнотрав’ям. Є в мене поки тільки гречаний", — розповів продавець Суспільному.

За його словами, тримає пасіку вже понад 40 років та має 50 вуликів.
"Медом перенасичений ринок. Ціна низька, можна сказати. Порівняно з минулим роком 150-180 гривень, то цього року 120-140. Ціна впала".

Продавчиня Марія мед привезла зі Зборівської громади. Продає травневий. Каже, в ньому є аромати верби, акації, кленів, кульбабок та ранніх квітів.
"Люди дуже мало беруть. Люди грошей не мають і через це не має такого попиту".


Купляла мед на ринку тернополянка Дарія Онисько.
"Квітковий беру завжди, взяла пів кілограма, то мені досить на 2-3 місяці".


Андрій Римар понад 30 років займається бджільництвом. Доглядає пасіку аргопідприємства в Малому Ходачкові Великобірківської громади.

"Тут приблизно 260 сімей. А вся пасіка налічує понад півтори тисячі сімей. Бджільництво — галузь господарства, яка є сезонною. Бджоли працюють навесні і влітку, а взимку вони відпочивають, бо погодні умови не дозволяють їм вилітати. В пасічників немає відпочинку, бо вони працюють і зимою. Треба навощувати рамки, ремонтувати вулики, готуватися до наступного сезону".
На підприємстві є обладнання, за допомогою якого викачують мед.
"Десь до 2 тон за день можемо викачати. Можливо й більше можна, але десь до двох тон викачували".
