Ввезення допомоги за автоматизованою системою: коментарі спеціалістів та волонтерів з Тернополя

Ввезення допомоги за автоматизованою системою: коментарі спеціалістів та волонтерів з Тернополя

З 1 грудня для волонтерів запрацювали нові правила ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. З цього приводу в Тернополі відбулися громадські обговорення за участю спеціалістів та волонтерів.

Директорка департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Оксана Смолій розповіла, що серед основних змін — запровадження доступного електронного обліку гуманітарної допомоги.

Під час громадського обговорення
Під час обговорення. Фото: Суспільне Тернопіль

"Перш за все, користувач має зареєструватися в автоматизованій системі за допомогою кваліфікованого електронного підпису, так званого "КЕПу". Після цього отримати номер в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Тоді внести перелік товарів, які планують завозити, зберегти унікальний код гуманітарної допомоги, подати декларацію з цим кодом на митницю в електронній і паперовій формі. Завезти допомогу, розподілити і прозвітувати".

Учасники обговорення
Учасники заходу. Фото: Суспільне Тернопіль

Оксана Смолій каже, використовувати паперові декларації для ввезення гумдопомоги можна до 1 квітня.

"Це дасть змогу організаціям, які завозять гуманітарну допомогу, продовжувати свою діяльність за звичним режимом, за паперовим декларуванням".

Громадські слухання в Тернополі щодо ввезення допомоги за автоматизованою системою
Громадські слухання щодо ввезення гуманітарної допомоги за автоматизованою системою. Фото: Суспільне Тернопіль

Про автоматизовану систему розповіла начальниця відділу департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Уляна Ярощук.

"Потрібно зареєструватися в автоматизованій системі як отримувач гуманітарної допомоги. Якщо волонтер не буде зареєстрований і поїде на перетин митного кордону, його не пропустять. В автоматизованій системі також за новою формою підтягується декларація. Тобто, якщо в цей момент на митному кордоні є автомобілі, то митниця не пропустить, оскільки вони хочуть вже нову декларацію за новим зразком".

За новими правилами, щоб перевезти необхідне через кордон, треба вказувати отримувача, говорить волонтерка Наталія Кіндратська. Це може ускладнити передачу допомоги.

Наталія Кіндратська, волонтерка з Тернополя
Наталія Кіндратська, волонтерка. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ускладнить здебільшого не для волонтерів, а для інших. Будуть привозити товар конкретній людині, лікарні, військовій частині. Якщо виникли якісь потреби нагальні. У мене є три медичні ліжка. Довго шукала, кому їх віддати. Визначилася з Чортківською районною лікарнею. Якби привезли ці ліжка зараз, я б цього вже не могла зробити".

Прокоментував постанову волонтер Володимир Мосейко.

Володимир Мосейко, волонтер з Тернополя
Володимир Мосейко, волонтер. Фото: Суспільне Тернопіль

"З одного боку, ця постанова потрібна, тому що є такі волонтери, які зловживають волонтерським рухом. Перевозять для своїх магазинів, хабів. З іншого боку, цю постанову потрібно доопрацювати. Вона додає більше проблем з оформленням".

На початок